• In English
 • На Дніпропетровщині індекс промислового виробництва стабілізований та системно нарощується
  опубліковано 22 серпня 2014 року о 10:09

  За 7 місяців 2014 року підприємства гірничо-металургійного комплексу Дніпропетровщини продемонстрували стабільність у виробництві товарної продукції. Про це повідомив директор департаменту промисловості облдержадміністрації Андрій Тимчук під час зустрічі з керівництвом Центрального та обласного комітетів профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості, головами комітетів первинних організацій ПМГУ підприємств Дніпропетровщини.

  Протягом січня-лютого індекс промислового виробництва на Дніпропетровщині стрімко падав. І вже у квітні цей показник за січень-березень становив 92% порівняно з аналогічним періодом 2013 року.

  «Це було зумовлено нестабільною політичною ситуацією в країні в цілому та в регіоні зокрема. Сьогодні, після стабілізації ситуації в області, після спільної роботи обласної влади та підприємств ГМК, нам вдалося не лише стабілізувати індекс промислового виробництва, а й домогтися його помісячного системного зростання», - коментує Андрій Тимчук.

  У натуральному виразі, за 7 місяців, у порівнянні з початком року, підприємствами ГМК стабілізовані показники виробництва за всіма основними видами промислової продукції, а з виробництва коксу й продуктів нафтопереробки збільшено в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

  Зокрема, індекс промислового виробництва за 7 місяців збільшено на 0,7% від початку року, аналогічний показник з металургійного виробництва зріс на 10,8% від початку року, з виробництва коксу – на 3,8% та перевищив минулорічні показники на 8,3%.

  «Таке зростання показників промислового виробництва, в свою чергу, зумовлює і підвищенню соціального захисту промисловців регіону. Обласна влада та профспілки мають спільні пріоритети – стабільність в роботі підприємств та своєчасну сплату податків, підвищення рівня заробітної плати, створення комфортних та безпечних умов праці, соціальної підтримки працівників», - зазначив Андрій Тимчук.

  Нагадаємо, що профспілка працівників металургійної і гірничодобувної промисловості – найбільша профспілкова організація України, чисельність якої налічує понад півмільйона осіб. Гірничо-металургійна галузь є базовою для Дніпропетровщини, тому зразковими мають бути високі стандарти соціального захисту працівників.

  Також присутніми були розглянути актуальні проблемні питання у роботі підприємств ГМК, зокрема підвищення рівня заробітної плати працівникам галузі, регулювання споживання енергоносіїв і підвищення на них тарифів, бронювання  військовозобов’язаних за підприємствами на період мобілізації та воєнного часу.