• In English
 • Фахівці зі США приєднаються до роботи Кризового енергетичного штабу Кабінету Міністрів України
  опубліковано 21 серпня 2014 року о 16:53

  Урядові фахівці зі Сполучених Штатів Америки, які мають досвід роботи у надзвичайних ситуаціях в умовах обмеження або припинення енергопостачання, приєднаються до роботи Кризового енергетичного штабу Кабінету Міністрів України. Такої домовленості досягли під час зустрічі Віце-прем`єр-міністр УкраїниМіністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман і заступник Міністра з питань безпеки, інфраструктури та енергетичного відновлення США Вільям Брайан.

  Учасники зустрічі зійшлися на думці, що найголовнішій аспект, на якому необхідно сконцентрувати спільні зусилляпроходження Україною осінньо-зимового періоду в умовах припинення постачання російського газу і, особливо, вирішення цього питання у східних областях. Вони обговорили комплекс заходів, які можуть бути запропоновані США для допомоги Україні в цій ситуації.

  «Задача моєї командидопомогти вам здолати цю зиму. Ваші завдання надзвичайно серйозні. Ми розробляємо технології, процедури, інструменти і плануємо моделі підготовки до надзвичайних ситуацій в умовах припинення енергопостачання. Сподіваюсь, цей досвід допоможе Україні», – зазначив Вільям Брайан.

  За його словами, склад експертної групи буде сформовано найближчим часом.

  «Ми маємо бути готові, у разі необхідності, протистояти викликам, якщо ситуація піде за найгіршим сценарієм. І для нас вельми важливо використати досвід тих, хто вже неодноразово стикався с подібними викликами», – наголосив Володимир Гройсман.