• In English
 • Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії висловила солідарність з українським народом
  опубліковано 21 серпня 2014 року о 11:30

  Міністр культури України Євген Нищук зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні Аргітою Даудзе. В рамках зустрічі були підняті питання щодо двосторонньої співпраці країн у галузі культури.

  Зокрема, була обговорена можливість проведення спільних культурно-мистецьких акцій, присвячених 150-річчному ювілею знаних латвійських літераторів Райніса та Аспазії. За словами Аргіти Даудзе Латвійська Національна рада з питань культури проголосила 2015 рік – роком поетів, тож у зв’язку з цим, широкомасштабні мистецькі заходи планують провести не лише в Латвії, а й за кордоном – також і в Україні. До того ж, вона наголосила, ювілей вже внесено до календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО.

  Також Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії висловила підтримку Україні та українському народу у нинішній, непростий для держави час, коли триває військова агресія з боку РФ.

  «Те, що зараз відбувається на сході та півдні Українице дуже страшно. – сказала Аргіта Даудзе. Але сила духу українського народу вражаюча. Вона така сильна, що точно зрозумілоперемога України буде. Таке шовіністичне мислення, яке нині демонструє країна-агресор, не зрозуміле сучасній людині і цілком недопустиме у 21 столітті. І ми маємо разом із цим боротися, ця боротьба буде нелегкою, але керівництво нашої країни дуже чітко висловлюється у позиціях підтримки України, ми з вами солідарні, ви – наша барикада».

  Окрім того, латвійська сторона поінформувала Міністра культури України про проведення 23 серпня в Києві спільної акції солідарності послів Балтійських країн «Балтійський шлях», яка присвячена підписанню пакту Молотова-Рібентропа.

  За результатами зустрічі Міністр культури України Євген Нищук подякував латвійській стороні за підтримку та запевнив у готовності Міністерства культури до співпраці та підтримці зазначених проектів.