• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на засіданні Уряду 20 серпня 2014 року
  опубліковано 20 серпня 2014 року о 15:31

  ЯЦЕНЮК А.П. – Хотів би розпочати з ситуації в економіці і фінансовому секторі.

  Звичайно, що мати працюючу економіку і здоровий фінансовий сектор в сучасних умовах вкрай складно. Коли в країні йде війна, яка підтримується терористами з Російської Федерації, ми кожен день втрачаємо наш економічний потенціал. За нашими даними, терористи, вогонь яких коригується з боку Росії, точково б'ють по найбільш важливих об'єктах української інфраструктури – по шахтах, по електростанціях, по ТП, по електромережах, по залізниці, по мостах, по комунікаціях і по інфраструктурі. Щохвилини умисно наносяться мільйонні збитки Україні.

  Абсолютно зрозуміло, що це сплановані акції для того, щоб нас задушити економічно. Росія усвідомлює, що на відновлення Донбасу вже будуть не мільярди гривень, а мільярди доларів, які десь треба брати.

  Тому я хотів би вам сповістити, що, незважаючи на вкрай складну ситуацію, ми продовжуємо нашу співпрацю з МВФ, Світовим банком та іншими іноземними кредиторами. Саме вони дають оцінку ефективності українських економічних реформ. І Уряд очікує на таку оцінку 29 серпня, коли відбудеться засідання Ради директорів МВФ.

  Кредити дають тільки тоді, коли бачать, що в країні проходять реформи і зміни. Якщо 29-го числа МВФ прийме рішення про виділення наступного траншу в розмірі 1,4 млрд. дол. США, то це означає, що ми рухаємося в правильному напрямку.

  Мене не задовольняє швидкість і глибина цих реформ. Але той поступ, який сьогодні у нас є, дає можливість сподіватися на економічну стабілізацію після того, коли в країні буде мир. А за мир в сучасних умовах треба боротися.

  Тому ми очікуємо на рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду, і це буде означати, що загалом разом із коштами Світового банку України отримає близько 2 млрд. дол. США.

  Що стосується нашої роботи з іншими іноземними кредиторами, то хотів би зазначити, що Міністерство фінансів разом із Національним банком здійснили фактично вперше за останні 6 місяців розміщення державних цінних паперів, яке було напряму придбане одним з провідних західних фінансових агентів.

  Мінфін розмістив на 2,2 млрд. грн. державних цінних паперів з тривалістю погашення 2,5 роки під ставку 18,95. Спробую пояснити, що це означає. Якщо один з найбільших світових іноземних банків прийняв рішення купити державні цінні папери України, які видані в гривні на 2,5 роки, це означає, що в них є віра в стабільність на валютному ринку і що в них є віра в економічне відновлення країни.

  Ще раз наголошую, що наш економічний розвиток напряму залежить від подій на сході України. І це знає країна-агресор, яка є Російська Федерація. Тому для нас вкрай важлива стабілізація ситуації на сході.

  Також ми бачимо про те, що на території України вони намагаються дестабілізовувати ситуацію через різного роду спроби терористичних атак. Окремо хочу відзначити діяльність СБУ, МВС щодо локалізації пошуку і арешту російських найманців і диверсантів. Окремо звертаю увагу МВС на забезпечення громадського порядку перед Днем незалежності.

  Ми відсвяткуємо нашу незалежність, ми боремося за нашу незалежність, ми поклали життя за нашу незалежність, і історичні слова українського гімну справдилися.

  Стосовно інших реформ, які необхідні зараз країні, сьогодні Уряд прийме рішення про повну і тотальну демонополізацію ринку оцінювання. Була при Януковичу зроблена схема, де декілька фірм мали право на оцінку і всі гроші йшли виключно їм. Довго в коридорах влади виконувалося моє доручення, майже 5 місяців, так не хотіли скасовувати постанову. Сьогодні нарешті буде ліквідований цей корупційний інститут оцінювання.

  Також ми прийняли рішення про створення Державної регуляторної служби країни і сьогодні затверджується положення про цю службу. Яка мета? Мета – зменшення бюрократії в країні, скорочення кількості як регулюючих, так і контролюючих функцій, скорочення кількості чиновників і дармоїдів, які сьогодні є, і при цьому всьому ефективність роботи державної машини, яка повинна бути спрямована тільки на одне – захист людини і громадянина. Ось навіщо вони всі наймаються і навіщо українці платять податки, щоб ми утримували ці служби.

  Сьогодні у нас був проект постанови Уряду про суттєве скорочення кількості інспекцій і регулюючих органів. Ми довго його обговорювали на робочій нараді. Вважаю, що це абсолютно правильне рішення. І у зв'язку з прийняттям рішення про створення Державної регуляторної служби, яка повинна займатися питаннями дерегуляції і яка отримає право скасування актів міністерств, які не відповідають законам України та й здоровому глузду, прошу, щоб на наступне засідання Кабінету Міністрів було прийнято епохальне рішення про фактично вдвоє скорочення інспекцій, контролюючих і регулюючих органів.

  Що стосується нашої роботи в напрямку європейської інтеграції, сьогодні будуть призначені заступники міністрів з питань європейської інтеграції. В Уряді вже створений Офіс з питань європейської інтеграції, і міністерства до кінця поточного місяця вносять план імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

  Також не забуваємо про те, що ми перейшли в другу стадію безвізового режиму. Сьогодні затверджується план заходів щодо запровадження безвізового режиму в Україні. Основне питання, яке зараз стоїть, – видача біометричних паспортів. Та кількість, яку Ви мені доповіли, а це на першому етапі 20 тис. в місяць, мене не задовольняє, а найбільш основне – не задовольняє українців, тому що черги будуть по 200 тис.

  Тому в плані заходів ми сьогодні приймаємо рішення, як забезпечити видачу біометричних паспортів, на підставі яких українці зможуть безвізово їздити до країн – членів Євросоюзу.

  І, нарешті, ми сьогодні прийняли спільне рішення про запровадження інституту Торговельного представника України. Це основний адвокат і прокурор українського бізнесу: адвокат – за бізнес і прокурор – проти тих країн і компаній, які не будуть давати можливості українському бізнесу розвиватися і експортувати продукцію за межі України.

  Ми вивчили ретельно досвід, у тому числі США, де офіс Торговельного представника є одним з ключових елементів зовнішньоекономічної політики. Тому Торговельний представник України  - це ключова рушійна сила по просуванню українських товарів у світі і по захисту українського економічного інтересу.

  Це, власне кажучи, порядок денний того, що робить Уряд.

  Окремо хотів би, щоб ми ще провели нараду, пане Сергію (Квіт. – Ред.), з Вами по першому числу, по школах. Олександре Максимовичу (Сич. – Ред.), займіться цим питанням. Ми по Слов'янську та по інших містах відновлюємо школи, мені сьогодні вранці доповідали. Але в нас, крім Слов'янська і сходу, є ще вся Україна. Всі діти повинні піти до школи, повинен розпочатися навчальний процес. Те саме стосується і вищих навчальних закладів. Тому ми окремо проведемо, можливо, навіть публічну нараду.

  Олександре Максимовичу (Сич. – Ред.), займіться організацією цього процесу. Фінансування є, але ті питання, які не вирішені, – селектор з керівниками областей, запросити керівників вищих навчальних закладів по областях, щоб ми були готові до навчального року.