• In English
 • Перевезення вугілля на адресу підприємств ПЕК зменшено вдвічі порівняно з минулим роком
  опубліковано 20 серпня 2014 року о 10:58

  Унаслідок руйнування залізничної інфраструктури на Донеччині на сьогоднішній день не працюють основні станції з навантаження вугілля. Напередодні осінньо-зимового опалювального сезону на Донецькій залізниці гостро стоїть питання відправлення вантажів, особливо кам’яного вугілля на адресу підприємств паливно-енергетичного комплексу України.

  Спостерігається стійка тенденція зниження. Так, в червні поточного року стратегічної сировини на адресу енергетиків було відправлено 2,1 млн. тонн, в липні – 1,9 млн. і за 17 діб серпня – 0,4 млн. тонн. Для порівняння в 2013 році: червень – 2 млн. тонн, липень – 2,3 млн. тонн, 17 діб серпня – 2,5 млн. тонн. Іншими словами, відставання від минулого року за літній період складає вже 2,4 млн. тонн.

  Відставання перевезень вугілля на адресу ПЕК знижено вдвічі порівняно з минулим роком. Якщо за 7 місяців поточного року відправлено 15,7 млн. тонн вугілля, то за аналогічний період минулого року було відправлено 30,5 млн. тонн.

  Нагадаємо, що в результаті бойових дій Донецька залізниця через руйнування інфраструктури (мостів, шляхопроводів, колій, контактної мережі та інших об’єктів) не має можливості відправляти вантажні вагони більш як з 50-ти основних вантажних станцій. Практично повністю припинені вантажні перевезення в Луганській області, не здійснюється рух на головному західному напрямку Донецьк – Красноармійськ – Чаплине, куди відправляється 70% вантажів одного з найкрупніших в країнах СНД і Балтії і найбільшого в Україні – Ясинуватського залізничного вузла.

  Крім того, залишається не погашеним борг за перевезення вантажів ДП «Вугілля України» перед Донецькою залізницею, який перевищує 282 млн. грн.

   

  Довідково

  Кам’яне вугілля є головним видом вантажів, які перевозить Донецька залізниця. Так, за 7 місяців 2014 року Донецькою залізницею перевезено 43,5 млн. тонн вугілля, що складає 57% від загальних обсягів перевезень. В середньому за добу навантаження склало 2999 вагонів або 205 тис. тонн. Це на 2,3% менше ніж за відповідний період минулого року.