• In English
 • Міністр Юрій Продан провів робочу зустріч з Словацькою делегацією на чолі з Міністром економіки Паволом Павлісом
  опубліковано 19 серпня 2014 року о 14:26

  19 серпня в Міненерговугілля України відбулася  робоча зустріч Міністра Юрія Продана з   представниками словацької делегації на чолі з  Міністром економіки Словаччини Паволом Павлісом.

  Зустріч проведено з метою обговорення перспектив українсько-словацького співробітництва у галузі енергетики.

  Участь у зустрічі з Української сторони взяли заступник Міністра І. Діденко, Голова правління НАК «Нафтогаз України» А. Коболєв, Голова правління ПАТ «Укртрансгаз» І. Прокопів, директор Департаменту Європейського Союзу МЗС В. Ченцов   та інші.

  Словацьку делегацію представляли Міністр економіки Словаччини Павол Павліс, Надзвичайній і Повноважний Посол Словацької Республіки  в Україні Юрай Сівачек та інші офіційні особи.

  Міністр Юрій Продан, виступаючи, зазначив, що співпраця в енергетичній сфері є на сьогодні основним викликом та значним потенціалом для розбудови співробітництва між Україною і Словацькою Республікою.

  «Українська сторона технологічно готова і надалі забезпечувати транзит природного  газу з Російської Федерації до Європи навіть після припинення поставок російського газу в Україну», - підкреслив Юрій Продан.

  Під час зустрічі  Сторони обмінялися думками щодо перспектив подальшого співробітництва в енергетичній сфері. Зокрема, Міністр економіки Словацької Республіки Павол Павліс зазначив: «Малий реверс стане основою для подальшої співпраці Словаччини та України».

  Нагадаємо, що підписання 28 квітня цього року двостороннього Меморандуму про порозуміння відкрило шлях до здійснення реверсних поставок газу в Україну.

   

  Довідково

  Після підписання 28 квітня 2014 року компаніями «Eustrem  a.s  та ПАТ «Укртрансгаз» Меморандуму про взаєморозуміння українська та словацька сторони обговорюють два варіанти реверсу: «малий реверс» і «великий реверс».

  З 16 серпня 2014 року оператор української газотранспортної системи ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» спільно з «Eustream a.s.» розпочало тестові поставки природного газу зі сторони Словаччини.