• In English
 • Олександр Сич: Програми з підтримки молодих учених мають відображати нагальні потреби держави у гуманітарній сфері
  опубліковано 19 серпня 2014 року о 09:16

  Україна потребує активного залучення науковців до розгляду і дослідження проблем реформування державного управління, формування збалансованої етнонаціональної політики, а також інтеграції східних регіонів в українське суспільство.

  Про це Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич заявив у ході засідання Урядового комітету з гуманітарного розвитку під його головуванням під час розгляду питання щодо призначення грантів Президента України для здійснення наукових досліджень на 2014 рік.

  Урядовець наголосив, що в процесі відбору кандидатів для надання державних грантів важливо керуватися актуальними потребами гуманітарної сфери і дотримуватися відповідної процедури. За результатами розгляду питання Віце-прем’єр-міністр доручив Міносвіти в наступному році подбати, щоб українські вчені мали змогу отримати гранти для здійснення наукових досліджень не пізніше початку 2015 року.

  «Ми не можемо гарантувати збереження і розвиток наукового потенціалу нашої держави, якщо питання про надання грантів на дослідження у 2014 році розглядаються за чотири місяці до його завершення», - наголосив Олександр Сич.

  Серед іншого в ході засідання обговорювалося питання щодо призначення дворічних та довічних державних стипендій видатним діячам науки. Втім, прийняття відповідного рішення було відкладено на вимогу Віце-прем’єр-міністра в зв’язку з потребою більш детального дослідження й обґрунтування досягнень претендентів, наданих Урядовому комітету експертною комісією Держінформнауки.