• In English
 • Міжвідомчий координаційний штаб з питань соцзабезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення АТО та тимчасово окупованої території, повідомляє
  опубліковано 15 серпня 2014 року о 09:55

  Жителі Донбасу отримають пенсії в серпні вчасно

  Станом на 14 серпня на рахунки поштових відділень та банківських установ перераховано 11,4 млрд. грн. Це кошти, призначенні для здійснення пенсійних виплат у серпні.

  Зокрема, фінансування пенсій пошті забезпечено включно по 17 серпня, установам банківвключно по 15 серпня.

  Фінансування та виплата пенсій також відбувається у 29 районах та містах Донецької області. Водночас у містах Сніжне, Авдіївка, Горлівка, Єнакієве, Жданівка, Кіровське, Макіївка, Торез, Харцизьк, Шахтарськ і Шахтарський район, Ясинувата та Ясинуватський район а також, безпосередньо, у місті Донецьк фінансування не здійснюється.

  У Луганській області пенсії профінансовані у 13 районах та містах. При цьому в інших населених пунктах відсутній телефонний та електронний зв’язок з більшістю управлінь Пенсійного фонду України та відділеннями АТ „Ощадбанку” в Луганській області. Тому перерахувати кошти для здійснення пенсійних виплат громадянам неможливо.

  Піротехнічні підрозділи ДСНС України розміновують території звільнених міст Донбасу

  Піротехнічні підрозділи ДСНС України продовжують розміновувати території Донбасу, звільнені від терористів.

  На Схід України прибувають нові підрозділи ДСНС України для обстеження території та виявлення вибухонебезпечних предметів.

  Так, 14 серпня піротехніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області у складі 5 чоловік особового складу на 2 спеціальних автомобілях вирушили до м. Слов’янськ Донецької області. Відділення саперів направлене у розпорядження начальника Зведеного аварійно-рятувального загону Донецької області ДСНС України, де буде виконувати роботи щодо очищення звільнених від терористичних угрупувань територій населених пунктів від вибухонебезпечних предметів.

  14 серпня  також відбулася ротація зведеного загону рятувальників Управління ДСНС у Кіровоградській області, які відновлюватимуть системи життєзабезпечення у звільненому від терористів Слов’янську Донецької області.

  Професійні уміння рятувальників Кіровоградщини та й, взагалі, працівників Служби порятунку «101» особливо потрібні у звільнених містах. Сапери групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення У ДСНС Кіровоградської області мають великий досвід з розмінування, зокрема території колишнього Компаніївського авіаційного полігону, вони  проводили роботи по розмінуванню території артилерійської бази ракет і боєприпасів у Запорізькій області, ліквідовували наслідки надзвичайної ситуації на артилерійських складах у м. Лозова Харківської області.

  ВСЬОГО з початку виконання робіт (з 6 липня 2014 року) виявлено та вилучено 11025 од. боєприпасів, з них:

  артилерійських снарядів - 744;

  мінометних мін – 782;

  бойових гранат та мін - 870;

  реактивних боєприпасів - 114;

  інших вибухонебезпечних предметів – 8515.

  Перевірено на наявність вибухонебезпечних предметів 680 адміністративних споруд та інших будівель.

  Всього перевірено ділянки території загальною площею786,02 га.

  Всього перевірено ділянки акваторії загальною площею37,47 га.

  Знешкоджено 5 підготовлених до використання ручних протитанкових гранат.

  Виявлено та знешкоджено 79 мін-розтяжок з гранатами, 185 розтяжок з сигнальними ракетами.

  Знешкоджено 15 розтяжок з саморобними пристроями, знищено шляхом підриву в межах житлового кварталу мінометну міну 82 мм.

  Виявлено та знешкоджено 6 міни з дистанційним керуванням направленої дії.

  Виявлено та знешкоджено 3 саморобних вибухових пристрої перероблених з вогнегасників.

   

  Відновлення інфраструктури зруйнованих міст Донбасу

  Зведений аварійно-рятувальний загін Міжрегіонального центру швидкого реагування (м. Ромни, Сумська область) ДСНС України продовжує відновлювати життєзабезпечення міст Луганщини, звільнених від терористів.

  Від початку виконання робіт (з 2 серпня 2014 року) на території міста Лисичанськ Луганської області, рятувальники розібрали 4 завали будинків, вивезли 121 тону зруйнованих будівельних конструкцій, розчистили від сміття 1 км. вулиць та доріг, звільнили від уламків, вибухонебезпечних предметів, сміття 1100 кв. м. території міста.

  Нині рятувальники цілодобово працюють аби якомога швидше відновити життєзабезпечення  Лисичанська. Відступаючи, терористи намагалися завдати якомога більше руйнувань інфраструктурі міста: підірвані мости, розграбовані магазини, автозаправки, пошкоджені об'єкти водо - та енергопостачання. Крім того, багато об'єктів міста виявилися замінованими, що істотно ускладнює роботу ремонтних бригад, які займаються відновленням життєдіяльності міста. Тому спочатку територія, де проводитимуться роботи, ретельно перевіряється піротехніками ДСНС України. За два тижня роботи піротехнічні підрозділи перезатарили вже 32 тони вибухонебезпечних речовин. Роботи по обстеженню міста тривають”, - зазначив начальник Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України Сергій Біляєв.

  У місті також постійно працюють психологи ДСНС України, які допомагають людям відновити емоційний стан та зняти психологічну напругу. Психологи ДСНС України здійснили обхід 168 квартири та приватних будинків з метою надання допомоги у реабілітації після пережитих подій.

  Рятувальники також доставляють у місто гуманітарну допомогу. Жителі Лисичанська вже отримали 15 тон продуктів харчування, засобів гігієни та 38 куб. м. питної та 21,5 куб. м. технічної води.

  Роботи з відновлення життєзабезпечення міста тривають.

  Психологи ДСНС України допомагають жителям Донбасу відновити нормальний емоційний стан

  Психологами Слов’янського районного управління ГУ ДСНС України в Донецькій області разом з психологами-волонтерами  організовано роботу за психологічним напрямком, а саме:

  в будівлі міської ради організована робота психологів - волонтерів (11 осіб), які працюють в кабінеті психологічної допомоги населенню і проводять індивідуальні консультування та групову роботу з батьками та дітьми. Всього надано 132 консультації ( за добу – 4);

  організована робота психологівволонтерів (2 особи) у м. Миколаївка. Ними надано 43  індивідуальних консультацій (за добу 3 консультації);

  спільно з психологами волонтерами проведена групова робота з працівниками міськвиконкому (9 осіб).

   

  187 об’єктів Донецької залізниці залишаються зруйнованими

  За оперативними даними Міжвідомчого координаційного штабу, внаслідок дій терористів,  187 об’єктів Донецької, Південної та Придніпровської залізниць залишаються зруйнованими, зокрема, 49 об’єктів колійного господарства, з яких відновлено 7 з 14 пошкоджених інженерних споруд  (мостів, пішохідних переходів, шляхопроводів тощо). Очікують ремонту та відбудови 74 об’єкти по господарству електрифікації та електропостачання; 30 – по автоматиці та зв’язку; 11 будівель та цивільних споруд, що забезпечують функціонування пасажирського господарства. Крім того, постраждали і ще не відновлено 2 локомотивні депо та 13 вагонних депо і споруд.

  За мінімальними підрахунками на відновлення пошкодженого господарства потрібно 400 млн. грн., з них 200 млн. грн. – на ремонт контактної мережі та приладів електропостачання і 90 млн. грн. –  на відбудову залізничних мостів та інших інженерних споруд.

   

  Укрзалізниця відновлює курсування приміських поїздів

  Для забезпечення приміських пасажирських перевезень відновлено курсування приміських поїздів за маршрутами:

  Формування Донецької залізниці:

  КраматорськБантишевеЯсинувата;

  КраматорськБантишевеКраматорськ;

  ДонецькБантишевеЯсинувата;

  ДонецькСлов’янськДонецьк;

  ДонецькКрасний Лиман – Ізюм;

  Ізюм  КраматорськІзюм;

  ІзюмСлов’янськІзюм;

  Красний Лиман – ІзюмКрасний Лиман;

  СватовеРубіжне – Сватове;

  СватовеКабаньє – Сватове.   

  Додатково сформовано резервні поїзди на інших залізницях, що межують із зоною проведення антитерористичної операції, а саме:

  на Південній залізниці у м. Харкові (18 вагонів) та у м. Полтаві
  (15 вагонів);

  на Придніпровській залізниці у м. Дніпропетровськ (15 вагонів)
  та м. Кривий Ріг (17 вагонів).

  Попри значні пошкодження контактної мережі та колій Ясинуватського вузла в результаті обстрілів, сьогодні станція відправляє та приймає поїзди.

  Так ,зі станції Ясинувата відправляється 10 пасажирських поїздів:  

  №70/69 Донецьк-Львів;

  №126/125 Ясинувата-Київ;

  №92/91 Ясинувата-Одеса;

  №37/38 Донецьк-Київ;

  №47/48 Донецьк-Севастополь;

  №78/77 Маріуполь/Москва;

  №84/83 Москва-Київ;

  №342/341 Ясинувата-Сімферополь;

  №144/143 Донецьк-Санкт-Петербург.

  Для підвезення пасажирів із Донецька до Ясинуватої спеціально сформовано приміський поїзд із 4 вагонів. 

   Відправлення пасажирських поїздів далекого прямування здійснюватиметься зі станції Ясинувата через ділянку Костянтинівка-Слов'янськ-Лозова. Виняток становить поїзд №584 Маріуполь-Київ, який відправляється з Маріуполя і прямує за маршрутом Волноваха-Камиш-Зоря-Запоріжжя.

   

  Уряд продовжує евакуацію дітей з Луганщини

  Станом на 14.08.2014 готується переселення 119 вихованців Краснодонського дитячого будинку-інтернату та дитячого відділення Ровеньківського будинку-інтернату для осіб похилого віку та інвалідів Донецької області, які безпосередньо перебувають в зоні активних дій антитерористичної операції. На даний момент тривають переговори щодо переміщення зазначених дітей. Шість інтернатних установ Сумської, Харківської та Полтавської областей готові приймати вихованців зазначених закладів.

   

  Державна допомога за тимчасовим місцем проживання

  Регіональними штабами спільно з місцевими органами виконавчої влади постійно проводиться пошук приміщень для розміщення громадян, здійснюється їх паспортизація та перевірка на відповідність вимогам для тимчасового розміщення людей. На цей час визначено 4 тис. 606 об’єктів різних форм власності, у яких можливе розміщення 35 тис. 833 внутрішньо переміщених осіб. (Докладніше дивіться на Інтернет-ресурсі vpo.gov.ua).

  За медичною допомогою станом на 14 серпня 2014 року звернулося 13 тис. 595 людей, з яких – 10 тис. 771 дитина. Госпіталізовано 2 тис. 621 осіб, з них – 1 тис. 824 дітей, які перемістилися з районів проведення АТО. Народилося 179 немовлят.

   

  Допомога внутрішньо переміщеним особам у працевлаштуванні

  Уряд опікується питанням працевлаштування жителів Сходу України, які тимчасово проживають в інших регіонах країни.

  За даними Міжвідомчого координаційного штабу, з питань пошуку роботи до центрів зайнятості звернулося 5 859 осіб з АР Крим, Донецької та Луганської областей. Працевлаштовано 917 осіб (256 – з АР Крим, 661 – із східних областей), отримали статус безробітного 3 476 осіб (739—з Криму, 2 737 – із східних областей), призначено (поновлено) виплату допомоги по безробіттю 2 831 особі.

  З питань переведення на нове місце перебування пенсійних справ звернулося 27 262 особи, з них 24 899 осіб із східних областей. Виплачено заборгованість по виплаті пенсій за минулий період 4 392 особам (300 особам з АР Крим та 4092 зі східних областей).

  Із 5 591 осіб, які звернулися за соціальною допомогою, призначено різні види соціальної допомоги 2837 особам, з них виплачено соціальні допомоги 1 977 особам (1318 особам з АР  Крим та 659 особам з східних регіонів).

   

  Гарячі лінії допомоги

  Для людей, які планують виїхати з району проведення АТО - Міжвідомчий координаційний штаб , Державна служба України з надзвичайних ситуацій: 101, 044-247-30-02, 044-247-32-92, http://www.mns.gov.ua/content/baner.html

  Для отримання інформації від органів виконавчої влади - Урядова гаряча лінія: 0-800-50-73-09

  Для отримання допомоги у працевлаштуванні - Державна служба зайнятості: 0-800-50-50-60; http://www.dcz.gov.ua, http://www.trud.gov.ua та з питань пенсійних виплат - Пенсійний фонд: 0-800-50-37-53; http://www.pfu.gov.ua

  Для отримання соціальної допомоги  - Міністерство соціальної политики, 044 289-53-68, http://www.mlsp.gov.ua

  З питань відновлення втрачених документів - Державна міграційна служба: 044-278-50-30; http://dmsu.gov.ua

  Міністерство освіти та науки України – 044 481-32-11

  Гаряча лінія Міністерства охорони здоров’я - 0-800-801-333

  Інтерактивний онлайн ресурс для переселенців - http://www.vpo.gov.ua

   

  Корисні ресурси

  Дорожня карта для людей, внутрішньопереміщених в межах країни, для вирішення питань соціального захисту та забезпечення першочергових потреб http://www.mns.gov.ua/files/2014/7/15/dorogn_karta.pdf

  Дорожня карта як знайти роботу внутрішньопереміщеним особам  http://www.mns.gov.ua/files/2014/8/7/UNDP_employm_IDPsUkraine.pdf

  Карта ДТЭК про відновлення електропостачання у Донецькій області:

  https://mapsengine.google.com/map/viewer?mid=zGJ8Z-UB1UOs.kqTzEHJnzQ0s&hl=ru

  Контакт для журналістів

  Наталія Бистра, прес-секретар Державної служби України з надзвичайних ситуацій, firepost@ukr.net,  044 247 32-31, моб +38 050 618 77 81