• In English
 • Олександр Сич: Рада міжнаціональної злагоди при КМУ буде вибудовувати етнонаціональну політику так, щоб в Україні панували мир, добро, спокій
  опубліковано 14 серпня 2014 року о 15:15

  Віце-прем’єр-міністр Олександр Сич на брифінгу у Будинку Уряду повідомив про результати першого установчого засідання Ради міжнаціональної злагоди при Кабінеті Міністрів України, яке відбулося сьогодні, 14 серпня 2014 року.

  «У назві нового дорадчо-консультативного органу закладено його суть і зваженість урядової політики в сфері міжнаціональних відносин. Ідеться про пошук інструментів і механізмів злагоди між державотворчою українською нацією, всіма національними меншинами, корінними народами», - повідомив Олександр Сич.

  За словами Віце-прем’єр-міністра, члени Ради дійшли згоди щодо формування збалансованої етнополітики, у формуванні якої братимуть участь представники всіх етнічних меншин незалежно від їх чисельності. «Жодна з меншин, навіть найбільш чисельна, не може претендувати на якусь перевагу. Водночас, кожна з них матиме право на повноцінне національно-культурне самовираження: на свою мову, культуру, соціальний захист тощо. Це є спільна позиція всіх членів Ради», - зауважив Віце-прем’єр-міністр.

  Він наголосив, що у Раді активно співпрацюватимуть урядовці, представники національних спільнот, науковці і експерти громадянського суспільства.

  Зокрема, до складу Ради включені представники Міністерства культури, Міністерства освіти і науки, Міністерства соціальної політики, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ та ін.;  представники всіх спільнот, які мають інституйовані громадські представництва, – азербайджанського народу, вірмен, караїмів, румунів, грузин, словаків, ромів, корейців, гагаузів, болгар, білорусів, німців, естонців, росіян, євреїв, чехів, греків, поляків, угорців, об’єднання уральських народів, молдаван, литовців, кримських татар; представники Інституту політичних та етнонаціональних меншин ім. Кораса НАНУ, Інституту українознавства ім. Крип’якевича НАНУ, Інституту державного права ім. Корецького НАНУ, Українського католицького університету, Інституту філософії ім. Сковороди НАНУ, Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. Рильського НАНУ, Інституту соціології НАНУ, Національного інституту стратегічних досліджень. Також до складу Ради входять представники чотирьох об’єднань національних меншин.

  Олександр Сич поінформував, що за результатами засідання Ради міжнаціональної злагоди прийнято рішення створити чотири робочі групи: інституційного, законодавчого, ресурсного забезпечення та європейського виміру етнополітики.

   «У цих групах ми шукатимемо механізми удосконалення етнополітики та її нормативно-правової бази в ім’я того, аби в українській державі панували мир, добро, спокій», - підсумував Віце-прем’єр-міністр.