• In English
 • У Калинівському полку Нацгвардії несе службу "Джокер"
  опубліковано 13 серпня 2014 року о 13:22

  Так бійці нарекли модернізований БТР-80. Він став «першою ластівкою», на який гвардійці встановили протикумулятивні екрани та чотири станкові протитанкові гранатомети СПГ-9М. Бронетранспортер успішно пройшов випробування на полігоні у тилу, незабаром машина має опинитися на передовій.

  Модернізувати бронетранспортер допомогли фахівці з ремонту сільськогосподарської техніки. Волонтери з центральної України не змогли залишитись осторонь від подій, які відбуваються в Україні, і взялись безкорисно допомагати гвардійцям.

  Оновлений бронетранспортер військові правоохоронці нарекли «Джокером», намалювавши відповідний символ на башті «вісімдесятки». Таку назву для бойової машини військовослужбовці придумали недарма − якщо у картах «Джокер» допомагає гравцю виграти, то у бою удосконалений БТР дасть калинівським гвардійцям більше шансів на швидку перемогу.

  «Джокер» можна ефективно застосовувати там, де не можна і не доцільно використовувати установки залпового вогню, приміром, той самий «Град». Один залп із чотирьох пострілів − один танк. Навіть з урахуванням протидії встановленого динамічного захисту техніка противника буде знищена. Адже динамічний захист спрацьовує при попаданні першого снаряду. Решта три постріли допоможуть швидко перетворити танк на металобрухт. Залп осколковими гранатами теж буде досить ефективним, оскільки вщент знищить усі прицільні прилади. Крім того, модернізований бронетранспортер буде здатен успішно знищувати мобільні групи противника, які вестимуть вогонь по військовим колонам з так званої «зеленки». Оскільки гранатомети встановлені на башті БТРа та готові до бою, екіпажу не потрібно витрачати час на їх розгортання та підготовку. Треба лише прямо на ходу прицілитись та здійснити постріл.

  Нині модернізований бронетранспортер успішно пройшов випробування на полігоні у тилу, незабаром машина має опинитися на передовій. Користувачі Інтернету дали розробці назву «Катюша з БТР». Проте для калинівських гвардійців оновлена «вісімдесятка» так і залишиться «Джокером», який вони, наче виграшну карту з колоди, діставатимуть у бою у потрібний момент.