• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на засіданні Уряду 13 серпня 2014 року
  опубліковано 13 серпня 2014 року о 13:02

  ЯЦЕНЮК А.П. – Шановні члени Кабінету Міністрів!

  Зараз відбувається сумна і трагічна подія, і такі події, на жаль, в багатьох українських сім'ях. Микола Березовий – чоловік Тетяни Чорновол – загинув у бою, загинув, як сотні українських героїв, які захищають країну і нашу незалежність. Зараз якраз похорон, там є урядова делегація, в мене прохання пом'янути хвилиною мовчання Миколу.

  Шановні члени Кабінету Міністрів! Декілька питань, але я хотів би розпочати з політичного питання. Це так звана гуманітарна допомога.  Рівень російського цинізму не має меж. Спочатку вони постачають танки, "Гради", терористів, бандитів, які розстрілюють українців, а потім вони постачають воду і сіль.

  Наша позиція є наступною. Вже зараз разом з нашими міжнародними партнерами у Фонді допомоги близько 6 млн. дол., які знаходяться в управлінні Верховного комісара ООН. Ми як Уряд України, Президент України постачаємо товари першої необхідності у всі звільнені території. Ми як українська держава забезпечували і здатні забезпечити своїх громадян.

  І тому додатково Уряд виділяє 10 млн. грн. на закупівлю товарів першої необхідності. Будь-які види гуманітарної допомоги Україна може приймати виключно в межах міжнародного права і виключно від Червоного Хреста.

  Що стосується наших дій. Міністерство інфраструктури, Міністерство АПК, МОЗ, Міністерство внутрішніх справ, Володимире Борисовичу, формуємо колону вкотре, вже 270 тонн ми поставили, і робимо все для того, щоб передати товари першої необхідності на відповідні території.

  Окремо звертаюсь до Червоного Хреста з проханням допомогти, щоб ці вантажі дійшли до людей, так як території контролюються терористами, які підтримуються Росією. Вони б краще цих 300 КАМАЗів пустих прислали, росіяни, забрали своїх бандитів назад, і тоді не треба присилати гуманітарну допомогу.

  Дякую засобам масової інформації!