• In English
 • ДСНС про життя транзитного пункту в м. Красноармійськ Донецької області
  опубліковано 13 серпня 2014 року о 11:03

  Міжвідомчий координаційний штаб опікується питанням безпечного переміщення жителів Сходу України до інших регіонів держави. У зв’язку з цим Державна служба України з надзвичайних ситуацій розгорнула транзитні пукти для зустрічі громадян, які вирішили тимчасово покинути свої домівки. Один із таких транзитних пунктів розгорнуто у м. Красноармійськ Донецької області на території стадіону загальноосвітньої школи №14.

  На території транзитного пункту рятувальники розгорнули житлову зону для розміщення внутрішньо переміщених осіб з розрахунку на одночасне перебування 330 осіб.

  До транзитного пункту від моменту його створення звернулося 854 особи (з них 292 дитини та 40 інвалідів),  протягом доби звернулося 16 осіб (з них 7 дітей). На цей час у пункті перебуває 22 особи (з них 9 дітей та 3 інваліда).

  Для забезпечення функціонування транзитного пункту задіяно 39 осіб, у тому числі від ДСНС України – 35 осіб (ГУ ДСНС України у Донецькій області -7 осіб, ГУ ДСНС України у Запорізькій області -31 особа), МВС – 4 особи.

  Робота транзитного пункту полягає у всебічному сприянні та допомозі жителям Сходу країни у соціальній та психологічній адаптації. Після реєстрації з людьми працює медична служба, яка, в свою чергу, взаємодіє зі спеціалістами різного  профілю. Далі адміністративною групою проводиться робота щодо розміщення людей та надаються консультації з питань їх подальшого тимчасового проживання у пункті та правил поведінки під час перебування у транзитному пункті.

  Групою психологів транзитного пункту на всіх етапах  проводяться постійні спостереження та консультування з приводу виявлення гострих психоемоційних станів людей та надаються практичні рекомендації. Також співробітниками транзитного пункту проводиться робота з волонтерами України щодо перевезення, надання матеріальної та гуманітарної допомоги, зустрічі, розміщення та соціальної допомоги жителів Сходу України.

  Таким чином, якщо людина звертається до транзитного пункту, вона отримує як медичну, так і психологічну допомогу. Рятувальники комплексно вирішують питання переміщення людини до іншого регіону України та надають речі першої необхідності, продукти харчування.

  У транзитному пункті  Красноармійська особлива увага приділяється саме дітям: для них рятувальники  облаштували ігрові майданчики, міні-басейн для купання, окрема кімната з іграшками. Крім того, з дітьми постійно працюють психологи, які проводять з дітьми курси арт-терапії і тим самим зменшують емоційну напругу малюків та допомагають позбутися страхів.

  Наразі транзитний пункт повноцінно функціонує як містечко, у якому знаходять прихисток та отримують допомогу у розселенні жителі Сходу.

   

  ДО УВАГИ!

  «До уваги людей які виїхали, або планують виїхати з району проведення АТО! Для координації дій з оперативним штабом щодо виїзду із небезпечної зони та отримання консультацій з питань тимчасового переміщення, необхідно звернутися за телефоном «101» як зі стаціонарного, так  і з мобільного телефону та за міським телефоном (044) 247-30-02».