• In English
 • Людмила Денісова: 86 тисяч переселенців зі східних областей вже звернулися до органів соцзахисту населення
  опубліковано 12 серпня 2014 року о 18:30

  86 тисяч переселенців зі східних областей звернулися до органів соцзахисту населення за новим місцем перебування, повідомила Міністр соціальної політики Людмила Денісова в інтерв’ю телеканалу «Україна».

  В їх числі – 24900 пенсіонерів, майже 22 000 з них уже виплачуються пенсії.  

  4 900 переселенців звернулися до центрів зайнятості. 670 людей – працевлаштовані, інші отримали статус безробітного, а 2 250 громадянам призначено виплату допомоги з безробіття.

  Як наголосила Людмила Денісова, на сьогодні Уряд зробив усе можливе, щоб переселенці мали ті ж права, що й решта громадян України. З цією метою, зокрема, переведення всіх державних виплат та допомог за новим місцем проживання або тимчасового перебування відбувається за спрощеною процедурою. Так, для оформлення пенсії переселенцю достатньо звернутися до найближчого управління Пенсійного фонду та мати при собі паспорт і довідку про присвоєння ідентифікаційного коду. Для отримання допомоги при народженні дитини або допомоги одиноким матерям до цих документів треба додати лише свідоцтво про народження дитини. «Якщо вагітна жінка виїхала з зони АТО та народила дитину на новому місті перебування, збирати довідки для оформлення допомоги при народженні їй не доведеться, це зроблять соціальні служби. Те ж саме стосується і інвалідів, які потребують  забезпечення лікуванням та технічними засобами реабілітації,» - пояснила Міністр.

  Людмила Денісова також роз’яснила питання виплати пенсій за минулий період громадянам, які не мали змогу отримати їх, перебуваючи в зоні АТО. За словами Міністра, пенсіонерам відразу здійснюються виплати за поточний місяць. Виплати за минулі місяці здійснюються після перевірки та отримання інформації з банківської установи або «Укрпошти» (в залежності від того, де отримував пенсію громадянин) щодо конкретного пенсійного рахунку.