• In English
 • Україна і Пакистан мають реальні перспективи для подальшого поглиблення двосторонньої співпраці в економічній сфері
  опубліковано 12 серпня 2014 року о 18:09

  Країни мають позитивні тенденції у двосторонній торгівлі, які слід поглиблювати, заявив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета у ході зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні Ваджахатом Алі Муфта.

  «Ураховуючи значний промисловий потенціал, розвинуті галузі сільського господарства, машинобудування, авіації і космосу, транспорту, зв'язку, відповідні природні і людські ресурси, Україна готова до активації двосторонньої співпраці в торговельно-економічній сфері з Пакистаном, як одним з перспективних торговельних партнерів України в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні», – повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета.

  У першому півріччі 2014 року зберігається позитивна тенденція збільшення товарообігу, зокрема товарообіг збільшився у порівнянні з першим півріччям 2013 року на 25,1% (на 23,35 млн. дол. США) та становив 116,51 млн. дол. Експорт збільшився на 34,2% (на 12,93 млн. дол.) та становив 50,71 млн. дол. США, імпорт збільшився на 18,8% (на 10,42 млн. дол.) та становив 65,80 млн. дол. США.

  «Незважаючи на схожі складні ситуації у наших країнах, Пакістан зацікавлений у розвитку співробтництва з Україною за багатьма напрямками», – зазначив Посол Ісламської Республіки Пакистан в Україні Ваджахат Алі Муфта.

  За результатами зустрічі, сторони домовились щодо проведення установчої Спільної міжурядової Українсько-Пакистанської комісії з питань економічного співробітництва у 2015 р., прискорити розгляд Угоди про взаємний захист інвестицій та продовжити діалог щодо полегшення візового режиму для пакистанських бізнесменів.