• In English
  • Наступного тижня Мінприроди презентує Національну стратегію імплементації Угоди про асоціацію з ЄС у сфері охорони довкілля
    опубліковано 12 серпня 2014 року о 15:27

    Міністерство екології та природних ресурсів працює над наближенням вітчизняного законодавства до вимог Європейського Союзу. Особливої ваги це питання має в рамках імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в галузі охорони навколишнього середовища. Саме з цією метою Мінприроди напрацювало Національну стратегію імплементації Угоди про асоціацію з ЄС у сфері охорони довкілля, і уже 21 серпня буде готове її презентувати широкому загалу. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Андрій Мохник на брифінгу в Будинку Уряду 12 серпня 2014 року.

    «Міністерство екології та природних ресурсів активно працює над імплементацією Угоди про асоціацію з ЄС у сфері охорони довкілля. Уже 21 серпня у Міністерстві буде представлено Національну стратегію наближення законодавства України до права Євросоюзу у сфері охорони довкілля», - зазначив Міністр.

    За його словами, Угода про асоціацію з ЄС дає не тільки серйозні перспективи для України і відкриває нові горизонти, але й ставить перед нашим суспільством серйозні виклики.

    У першу масштабну роботу повинні виконати законотворчі: «Ми маємо апроксимувати 29 джерел європейського права з українським законодавством (26 директив, 3 технічні регламенти). Зміни стосуються восьми галузей економіки. Це дуже серйозно, бо вони передбачають не лише апроксимацію законодавчої сфери, але й серйозні фінансові навантаження, які буде нести і держава і суб’єкти господарювання», - наголосив Андрій Мохник.

    Зокрема, він нагадав, що минулого місяця у Запоріжжі відбувся семінар з адаптації екологічного законодавства до права ЄС та викликів, які стоять перед українською економікою. «Порядок цифр складає мільярди євро. Досвід Польщі показує, що на початку у них теж не було відповідних коштів, і тільки за допомогою ЄС вони змогли адаптувати законодавство і стати повноцінними членами ЄС», - зазначив Міністр. Він додав, що у рамках цього заходу учасники відвідали заводи «Запоріжсталь» і Запорізький феросплавний і ознайомилися з технологіями, які зменшують екологічні ризики для регіону та держави загалом. «Йдеться про те, що підприємства впроваджують новітні технології, які, зокрема, дозволяють здійснювати очистку води і викидів у повітря. Тобто і у бізнесу є розуміння того, що рано чи пізно у рамках Угоди про асоціацію відповідні заходи потрібно вживати. Деякі свідомі підприємці такі кроки починають робити уже зараз», - сказав Міністр.

    Андрій Мохник наголосив, що для імплементації Угоди потрібно провести масштабне домашнє завдання. Для прикладу він зазначив, що упродовж двох років після набрання чинності Угоди Україна повинна ухвалити національне законодавство, яке встановлює систему оцінки впливу на навколишнє середовище, затвердити процедури консультацій з громадськістю і надати інформацію для широкого загалу. За цей же період необхідно ухвалити національне законодавство з вимогами ЄС до зменшення вмісту сірки в деяких видах рідкого палива, визначити уповноважений орган з контролю за викидами летючих органічних сполук, ухвалити національного законодавство про якість  атмосферного повітря. Упродовж шести років необхідно забезпечити заборону використання важкого дизельного палива, газу і нафти з вмістом сірки, що перевищує граничну величину; протягом п’яти років встановити механізм повного покриття витрат за принципами «забруднювач платить» та розширеної відповідальності виробника тощо.

    «Нас чекає досить складна і напружена робота. Вона передбачає не лише внесення змін у законодавство, бо під це законодавство потрібно буде модернізувати нашу економіку, що набагато складніше», - зазначив Андрій Мохник.

    Він додав, що у результаті посилення природоохоронної діяльності матиме позитивні наслідки як для простих громадян, так і для підприємств в Україні: покращення системи охорони здоров’я, збереження природних ресурсів, підвищення економічної та природоохоронної ефективності.