• In English
 • Першокурсники Академії сухопутних військ отримують знання з урахуванням досвіду військовослужбовців-учасників АТО
  опубліковано 08 серпня 2014 року о 13:40

  На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ триває первинна військово-професійна підготовка з першокурсниками, які нещодавно поповнили лави видового військового вишу.

  Найбільше часу відведено для проведення занять із дисциплін загальновійськового циклу. Варто наголосити, що усі заняття із предметів навчання розроблені таким чином, щоб надати майбутнім офіцерам необхідні знання та навички з урахуванням досвіду, якого набули підрозділи українського війська в ході проведення антитерористичної операції.

  Значна увага звертається на проведення занять із психологічної підготовки. Особливість проходження смуги психологічної підготовки полягає у тому, що долаючи різноманітні перешкоди, військовослужбовці повинні побороти вплив негативних психологічних чинників, які змодельовані за допомогою спеціальних імітаційних засобів та аудіовізуальних ефектів.

  Також в польових умовах курсанти опановують основи організації зв’язку. В ході первинної військово-професійної підготовки майбутні офіцери вчаться використовувати індивідуальні засоби захисту від зброї масового ураження. Щоб додати реалістичності та мотивувати курсантів, керівники занять використовують спеціальні димові шашки.

  На заняттях з інженерної підготовки юнаків та дівчат вчать обладнувати інженерні фортифікаційні споруди. За словами викладачів, вміння правильно та швидко обладнати фортифікаційні споруди значно підвищує шанси особового складу на виживання в умовах реального бою, особливо, коли противник застосовує артилерію або під час відбиття його нападу.

  За словами начальника факультету бойового застосування військ полковника Артура Лунькова, який очолює проведення цьогорічної первинної військово-професійної підготовки, юнаки та дівчата, що вступили цього року на навчання до Академії, демонструють великі бажання та наполегливість під час набуття базових військових знань та навичок.

  – Без сумніву, цьогорічні першокурсники зробили вибір свого майбутнього фаху, покладаючись, перш за все, на власні переконання, цінності та ідеали. Значно сприяла цьому і складна військово-політична ситуація на південному сході нашої держави. Це покоління захисників Вітчизни будуватиме нову, багату та вільну Україну, – зазначив офіцер.

  Варто додати, що серед цьогорічних першокурсників значна кількість юнаків та дівчат приїхали зі східних областей. Є також військовослужбовці, які проходили військову службу за контрактом та брали активну участь в проведенні антитерористичної операції.