• In English
 • Уряд затвердив план заходів з підготовки та відзначення 23-ї річниці Незалежності України
  опубліковано 07 серпня 2014 року о 10:44

  Кабінет Міністрів України утворив Організаційний комітет і затвердив план заходів з підготовки та відзначення 23-ї річниці Незалежності України. Відповідне розпорядження № 680-р Уряд прийняв на засіданні від 1 серпня 2014 р.

  Згідно з рішенням Уряду, Оргкомітет очолив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич, його заступником призначено Віце-прем’єр-міністра України — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Гройсмана.

  До складу Комітету увійшли Міністр культури, Міністр освіти і науки, Міністр молоді та спорту, Міністр закордонних справ, Міністр охорони здоров’я, Міністр соціальної політики, Міністр оборони, Міністр внутрішніх справ, Міністр інфраструктури, Міністр фінансів, Міністр економічного розвитку і торгівлі, Міністр юстиції, Голова СБУ (за згодою), Голова Держкомтелерадіо, Голова ДСНС, представники Держкіно, Укрдержархіву, Голова Київської міськдержадміністрації.

  Відповідно до Плану заходів, у Києві та інших населених пунктах 23 серпня буде проведено церемонію урочистого підняття Державного Прапора України.

  24 серпня по всій території України відбудеться покладення квітів до пам’ятників і пам’ятних знаків видатним діячам українського державотворення, борцям за незалежність України, місць поховань громадян, які загинули, виборюючи демократичний вибір та відстоюючи конституційні засади демократії, права і свободи людини під час Революції гідності (листопад 2013 р. — лютий 2014 р.), захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

  У цей же день у столиці України заплановані урочистості за участю керівництва держави, представників органів державної влади і органів місцевого самоврядування, громадськості, науковців, творчої інтелігенції, представників іноземних держав, дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, української діаспори, духовенства. Відповідні урочисті зібрання та віче будуть організовані в обласних і районних центрах та інших населених пунктах.

  Крім того, Уряд доручив забезпечити проведення параду військ на честь 23-ї річниці незалежності України у столиці України — місті-герої Києві та місті-герої Одесі.

  У Києві, Одесі та у містах, де розташовані штаби та види оперативних командувань Збройних Сил, 24 серпня відбудеться святковий салют двадцятьма артилерійськими залпами, а в інших обласних центрах - святкові феєрверки.

  У серпні планується провести ряд інформаційно-просвітницьких заходів, тематичних конференцій, круглих столів, документальних, фотовиставок і культурно-мистецьких акцій, заходів щодо утвердження позитивного іміджу України у світі. Крім того, впродовж місяця будуть проведені заходи із гідного вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та осіб, які загинули, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, передбачивши встановлення їм пам’ятних знаків, меморіальних дощок, присвоєння їх імен юридичним особам та об’єктам права власності.

  Разом з цим Уряд доручив Держкомтелерадіо і Держкіно здійснити показ документальних і художніх фільмів, трансляції тематичних радіо- і телепрограм, присвячених історії українського державотворення та подіям в Україні під час Революції гідності із залученням учасників цих подій до участі у таких програмах.

  Кабінет Міністрів також зобов’язав Мінсоцполітики, МОЗ, обласні та Київську міську держадміністрації вжити додаткових заходів до надання державної підтримки сім’ям громадян, що загинули, втратили здоров’я, виборюючи демократичний вибір та відстоюючи конституційні засади демократії, права і свободи людини під час Революції гідності, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.