• In English
 • Южно-Українська АЕС пройшла сертифікаційний аудит системи екологічного менеджменту
  опубліковано 06 серпня 2014 року о 17:24

  4-5 серпня у ВП ЮУАЕС пройшов сертифікаційний аудит системи екологічного менеджменту. Перевірку проводила команда Київської філії визнаного в світі органу  міжнародної реєстрації "TUV Nord" - "ТЮФ НОРД Україна". "За результатами роботи ми прийняли рішення рекомендувати видачу сертифікату про відповідність системи екологічного менеджменту Южно-Української атомної станції міжнародному стандарту ISO 14001", - такий підсумок діяльності команди аудиторів озвучив її керівник Костянтин Доценко.

  Система екологічного менеджменту - частина загальної системи менеджменту підприємства. Специфіка її впровадження полягає в посиленій увазі до екологічних аспектів впливу атомної станції на довкілля. Система покликана забезпечити ефективне управління радіаційними та нерадіаційними чинниками, мінімізувати їх вплив, і у підсумку - підвищити рівень безпеки АЕС.

  Підготовка до сертифікації у ВП ЮУАЕС тривала протягом декількох років. За цей час було розроблено та впроваджено необхідну документацію, вивчено досвід кращих зарубіжних і вітчизняних підприємств у згаданій царині, з вимогами міжнародного стандарту ознайомлено персонал. Ефективній роботі команди експертів сприяв проведений  напередодні діагностичний аудит.

  Під час перевірки 4-5 серпня група експертів "ТЮФ НОРД Україна" відвідала ряд управлінських і виробничих підрозділів підприємства, провела бесіди з персоналом, вивчила системоутворюючі документи, перевірила дотримання їх вимог. За словами аудиторів, їх цікавили екологічні аспекти, а також аспекти радіаційні та ядерного характеру. Окрему увагу було приділено готовності до аварійних ситуацій.

  У результаті висновки експертів перевершили їх же очікування. На старті аудиту члени команди "ТЮФ НОРД Україна" передбачали, що в процесі перевірки можуть бути виявлені певні невідповідності та проблеми, реалізація коригуючих заходів щодо яких дозволить підприємству отримати міжнародний сертифікат. В остаточному ж звіті про роботу аудиторської команди немає пунктів про невідповідності. До нього внесено низку рекомендацій, які, за словами представників керівництва АЕС, приймаються до обов'язкового виконання.

  Южно-Українська АЕС останньою серед діючих вітчизняних атомних станцій проходила сертифікаційний аудит на відповідність стандарту ISO 14001. Під час підготовки до нього колектив мав можливість вивчити та врахувати досвід колег. Та головним чинником позитивних висновків експертів керівник групи аудиторів "ТЮФ НОРД Україна" Костянтин Доценко назвав правильну організацію системи та високу компетентність персоналу: "Люди на місцях розуміють, чим вони у своїй діяльності можуть зашкодити  довкіллю, і головне - що слід зробити, аби цей вплив мінімізувати. Таке розуміння є. І воно перебуває в керованому стані. Іншими словами, персонал обізнаний з екологічними аспектами, які торкаються його видів діяльності, та розуміє, як їх можна оцінити, а отже, виміряти і зробити так, щоб ситуація з екологією була кращою". Костянтин Доценко особливо відзначив компетентність щодо системи екологічного менеджменту працівників служби якості, відділу охорони навколишнього середовища, цеху радіаційної безпеки, електричного цеху, а також енергоремонтного підрозділу АЕС.

    Відповідно до встановлених правил, через рік після отримання міжнародного сертифікату на атомній станції пройде наглядовий аудит, особливу увагу під час якого буде приділено результатам виконання сьогоднішніх рекомендацій.

  Інформація про ВП ЮУАЕС

  Южно-Український енергетичний комплекс розташований на півдні України в Миколаївської області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

  У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 495 млрд кВт•год. електричної енергії.