• In English
  • Заходи МОЗ щодо медичного забезпечення тимчасово переміщених осіб
    опубліковано 06 серпня 2014 року о 14:55

    Міністерством охорони здоров’я України організовано надання медичної допомоги тимчасово переміщеним особам безпосередньо в населених пунктах, де вони знаходяться.

    Зокрема, за медичною допомогою станом на 5 серпня  2014 року до лікарів звернулося 10 692 особи з Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, з Донецької та Луганської областей, що складає 12,8% від усіх зареєстрованих, з них 8 534 дитини (79,8%). За весь період госпіталізовано 2 168 осіб (20,3%), з них 1 978 дітей (72,7%), проведено профоглядів 11 249 особам (13,5%), народилося  191 немовля.

    Для потреб тимчасово переміщених осіб фахівцями Міністерства охорони здоров’я України розроблено пам'ятки для організації медичної допомоги та щодо тривожних сигналів у стані здоров’я, які потребують втручання психологів. Регіональними закладами охорони здоров’я забезпечено диспансеризацію для внутрішньо переміщених осіб, як безпосередньо під час прикріплення до закладу, так і за допомогою виїзних мобільних бригад і забезпечено чергування бригад швидкої допомоги в пунктах пропуску для внутрішньо переміщених осіб, організовано роботу психологів, у тому числі дитячих психологів. Нині уточнюються списки дітей шкільного віку з метою своєчасного проведення ним щорічного профілактичного огляду.

    Нині фахівцями МОЗ України спільно з міжнародними агенціями підготовлено та узгоджено перелік та кількість гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб (індивідуальні аптечки, аптечки на об’єктах розташування ВПО, набори-пакети для новонароджених, набори для невідкладної допомоги тощо).

    Довідково

    Станом на 5 серпня 2014 року всього  переселено 83 тис. 494 особи, у тому числі: 28 тис. 15 дітей, 9 тис. 687 інвалідів та осіб похилого віку.

    Під наглядом Державної санітарно-епідеміологічної служби України знаходиться 849 об’єктів на 45 828 місць, де розміщено 17 499 осіб.

    Найбільша кількість об’єктів розміщено в Донецькій, Херсонській, Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Черкаській областях.

    Найменша кількість осіб на сьогодні розміщено в Тернопільській та Чернівецькій областях.