• In English
 • Коментар МЗС України щодо продовження Росією актів агресії проти України
  опубліковано 04 серпня 2014 року о 21:02

  Всупереч заявам російської сторони тривають артилерійські обстріли з території Росії населених пунктів та позицій Збройних Сил України у прикордонних з Росією регіонах, продовжуються вторгнення у повітряний простір України російської військової авіації та безпілотників, відбувається безперервне нарощування важкої бронетехніки та підрозділів російських Збройних Сил, а також облаштування їх вогневих позицій вздовж українсько-російського державного кордону. Внаслідок обстрілів є жертви серед цивільного населення та військовослужбовців, зруйновано житлові, адміністративні та господарські будівлі.

  4 серпня 2014 року нотою Міністерства закордонних справ України вкотре було висловлено категоричний протест російській стороні у зв’язку з актами агресії проти нашої держави, які було вчинено з 1 по 3 серпня ц. р. Зокрема, з території Росії завдано артилерійських ударів по позиціях Збройних Сил України поблизу пунктів пропуску через державний кордон України «Довжанський», «Дякове» та Червонопартизанськ», населених пунктів Дякове і Станиця Луганська у Луганській області та населеного пункту Амвросіївка Донецької області.

  У районах населених пунктів Благовіщенка, Герасимівка, Золотарівка, Красна Талівка, Широке та Юганівка Луганської області було зафіксовано вторгнення у повітряний простір України з території Росії одинадцяти вертольотів, зокрема Мі-8, МІ-24 та КА-52. Безпілотні літальні апарати проникали з території Росії у повітряний простір України у районі прикордонного пункту пропуску «Довжанський», населених  пунктів Герасимівка, Золотарівка, Благовіщенка та Юганівка Луганської області, а також Сєдове Донецької області.

  Російські спецслужби продовжують надавати підтримку терористичним організаціям «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка», а також засилати бойовиків-найманців в Україну для дестабілізації ситуації. Саме російською зброєю та за участю російських громадян ведуться бойові дії проти України та її народу.

  Вкотре категорично вимагаємо від російської сторони негайно покласти край таким злочинним діям, спрямованих проти незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, відвести війська від кордону з Україною та приєднатися до зусиль нашої держави та міжнародного співтовариства з метою стабілізації ситуації у Донецькій та Луганській областях.