• In English
 • Терористи заблокували роботу місії міжнародних експертів, яка розслідує причини падіння літака Boeing-777
  опубліковано 04 серпня 2014 року о 13:29

  Міжнародна група експертів сьогодні, станом на 12.40, не змогла приступити до роботи на території падіння літака Boeing-777внаслідок  блокування пересування колони терористами, які контролюють цю територію. За повідомленням з місця подій, наразі тривають перемовини між представниками місії ОБСЄ та терористами щодо можливості продовження руху.

  Українські військові підкреслюють, що не ведуть жодних бойових дій у радіусі 20 км від місця падіння літака та 10 км вздовж маршруту руху колони експертів. 

  До роботи мали приступити 124 спеціалісти, які рухались на місце аварії літака у 18-ти автомобілях. Група планувала обстежити два поля на захід від місця катастрофи.

  Також повідомляємо, що сьогодні о 12.20 з Харкова до Королівства Нідерланди вилетів літак, на борту якого знаходяться контейнери, що містять фрагменти тіл і особисті речі загиблих пасажирів літака Boeing-777, знайдені експертами на місці падіння літака протягом п’ятниці і суботи, а також матеріал ДНК та особисті речі, які певний час знаходилися в морзі в Донецьку.

  Як повідомив вчора, 3 серпня 2014 року,  у заяві для преси глава міжнародної групи експертів  Пітер-Яап Альберсберг (Pieter-Jaap Aalbersberg), експерти очікують найближчим часом декількох рейсів до Нідерландів. «Ми розуміємо, що родичі чекають вже довгий час. Усвідомлення того, що ми робимо все, що можемо, тут, в Україні, принесе їм деяку втіху», – зазначив  глава експертної групи.

  За його інформацією, 3 серпня протягом дня співробітникам поліції і експертам вдалося оглянути площу близько шести квадратних кілометрів. Були знайдені особисті речі жертв. Людських останків виявлено не було.

  Він повідомив, що особисті речі загиблих пасажирів також були отримані експертами 3 серпня в Торезі. «Речіз берігалися у вагоні досить тривалий час. Завдяки переговорам, проведеним ОБСЄ, нам вдалося сьогодні досягти домовленості. Пломба на вагоні була ще ціла, валізи, сумки і фотоапарати всередині здаються цілими. Особисті речі були доставлені в Соледар. Звідти вони будуть передані до Харкова», – зазначив Пітер-Яап Альберсберг.

   

  Державна комісія з  розслідування катастрофи літака Boeing-777 «Малайзійських авіаліній»