• In English
  • Понад 80% свиногосподарств Запорізької області переведені на закритий режим роботи
    опубліковано 31 липня 2014 року о 12:35

    Епізоотична ситуація в Запорізькій області стабільна і благополучна. На території немає випадків лейкозу, туберкульозу, бруцельозу та лептоспірозу сільськогосподарських тварин. Про це повідомив начальник головного управління ветеринарної медицини в Запорізькій області Дмитро Дойнов.

    Разом з тим залишається складною епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней (АЧС) на кордонах України. У зв’язку з цим в області впроваджується ряд епізоотичних заходів щодо попередження занесення збудника АЧС на територію регіону. Зокрема, створено 26 груп швидкого реагування, проведено 23 тренінгів, 110 з 130 свиногосподарств області переведені в закритий режим роботи. Крім того, проведено 234 перевірки свиногосподарств. За виявлені порушення притягнуто до адміністративної відповідальності 102 особи на суму понад 16,8 тис. грн.

    За 6 місяців цього року від класичної чуми свиней вакциновано більше 194 тис. голів, обстежено 57 тис. дворів, де вирощується 100 тис. голів свиней. При цьому Дмитро Дойнов зазначив, що клінічні ознаки захворювання встановлені не були.