• In English
 • У Міністерстві культури обговорили короткострокові пріоритети розвитку галузі
  опубліковано 30 липня 2014 року о 13:16

  У Міністерстві культури відбулася презентація та експертне обговорення короткострокових пріоритетів та стратегії для розвитку галузі.

  До робочої групи експертів по розробці документу, що визначатиме найближчі завдання Міністерства на 2014-2015 рік, увійшли: директор Фундації "Центр сучасного мистецтва" Катерина Ботанова; директор Українського центру культурних досліджень Олександр Буценко; кінопродюсер Олена Правило; редактор відділу «Культура і суспільство» тижневика «Коментарі» Юрій Рибачук, директор і співзасновник ГО «Агенція культурних стратегій» Микола Скиба; куратор та вчений секретар музею мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків Катерина Чуєва. В обговоренні представленого документу взяли участь Міністр культури Євген Нищук, Перший заступник Міністра Олеся Островська-Люта та експерти, що представляють різні сфери та галузі культури в Україні.

  Основними пріоритетами на найближчий період визначено: стимулювання суспільного діалогу для об’єднання країни; збереження культурного надбання для розвитку теперішніх і майбутніх поколінь; розвиток творчих індустрії як рушійної сили соціальних та економічних інновацій та запровадження європейських стандартів відкритості, прозорості й підзвітності влади громадянам. Також текст документу складається з візії культурної площини після реалізації стратегії.

  Обговорення із залученням ширшого кола експертів мало виявити недоліки у наявних напрацюваннях, усунути їх та вдосконалити саму стратегію. Зокрема, експертами були озвучені пропозиції зробити більший наголос на необхідності дерегуляції та децентралізації державного сектору культури, на просвітницькій та критичній функції культури, активній протидії цензурі та дискримінації. Також було запропоновано додати вступну частину, котра б відображала спільне бачення наявної кризової ситуації. Ці та інші конструктивні зауваження будуть враховані у остаточній редакції документу.