• In English
 • Слов'янськ поступово повертається до звичного життя, - Сергій Бочковський
  опубліковано 30 липня 2014 року о 12:44

  «Працюючи практично цілодобово, рятувальники роблять все, аби повернути Слов’янськ до нормального життя», - наголосив Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський 30 липня на брифінгу у Будинку Уряду.

  За його словами, на сьогодні у місті працює зведений загін рятувальників ДСНС України у складі 160 чол. особового складу з різних областей країни та 51 од. техніки, у тому числі 53 чол. піротехніків Служби, які щоденно знаходять «неприємні сюрпризи», що залишили терористи.

  Голова ДСНС України повідомив присутнім, що у місті вже введено в дію підстанції «Слов’янськ город 110» та «Строймаш 110». У повному обсязі відновлено електропостачання в 14  із 14 мікрорайонів м. Слов’янська. Всього до електропостачання підключено 98,5% абонентів та основні адміністративні будівлі міста. Також завдяки оперативній роботі рятувальників та комунальних служб відновлено роботу двох фільтрувальних станцій  комунального підприємства «Вода Донбасу», яке почало подачу води до  магістральної системи водопостачання. «Таким чином відновлено  водопостачання 12-ти мікрорайонів (Черевківка, Червоний Молочар, Восточний, Славкурорт, Целіний, Севірний, Центр, Варшава, Артема, Лесной, Мірний, район з/д вокзалу), частково район Машмет. Взагалі водопостачання відновлено у 90% абонентів», - підкреслив Сергій Бочковський. Крім того, рятувальники вже розчистили від сміття та залишків барикад майже 70 км. вулиць та доріг.

  Сергій Бочковський зазначив, що з початку проведення робіт (з 6 липня) піротехнічні підрозділи ДСНС України у м. Слов’янськ та прилеглих територіях вже обстежили на наявність вибухонебезпечних предметів 557 будівель та понад 260 га території, знешкодили близько 6 тис. вибухонебезпечних предметів. Нині проводяться роботи з розмінування Слов’янської теплової електростанції - всього обстежено 24 га території підприємства, вилучено 32 боєприпаси. Наприкінці минулого тижня, 26 липня, до Слов’янська, як реагування на численні звернення мешканців міста, була направлена група підводного розмінування. За цей час  вже  обстежено 12 га водної акваторії «Слов'янського курорту» та знайдено 27 вибухонебезпечних предметів.

  «Наразі існує проблема щодо вивезення дітей, які перебувають у  закладах тривалого перебування у районі проведення АТО, на території Донецької та Луганської областей. 28 липня 2014 року із зони бойових дій  рятувальники вже евакуювали 81 дитину (серед яких 20 дітей до 1 року) із Донецького обласного будинку дитини та Донецького міського будинку дитини до закладів охорони здоров’я м. Маріуполя. Але в зоні активних дій в закладах соціального захисту дітей та інтернатах  ще залишається  200 дітей, з них 35 - в Донецькій та 165 -  в Луганській областях. Тому ми докладемо всіх зусиль, аби якнайшвидше вирішити це питання. І ми сподіваємося, що вже незабаром життя у Слов’янську нормалізується  і його мешканці будуть повертатися у своє рідне відновлене місто”, - зазначив Сергій Бочковський.