• In English
 • Створення умов для проживання внутрішньо переміщених осіб узимку – питання, яке потребує зусиль України та ЄС, – В. Гройсман
  опубліковано 30 липня 2014 року о 12:24

  Механізми співпраці українського Уряду та Євросоюзу у координації та впровадженні міжнародної донорської допомоги з метою подолання Україною наслідків військової агресії обговорили на зустрічі Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман та директор Генерального директорату з гуманітарних питань  і цивільного захисту Європейської Комісії  Жан-Луї де Броувер.

  «Ми маємо сьогодні 58 тисяч внутрішньо переміщених осіб, за деякими даними – їх близько 100 тисяч, і ми передбачаємо, що цифра буде збільшуватись. Їм необхідно створити дах над головою, нормальні умови проживання, соціальної адаптації, працевлаштування. Для цього необхідна відповідна інфраструктура – можливо, модернізація тієї, яка вже існує», – зазначив під час зустрічі Володимир Гройсман.

  За його словами, громадян з Криму та Донбасу розселяють у санаторно-курортних комплексах, держава постійно інвентаризує нові об’єкти для заселення, але далеко не всі вони пристосовані для проживання взимку.

  «Найголовніша проблема в тому, що ми входимо в зимовий період. Виникає питання опалення приміщень. Ми маємо бути до цього готові», – зазначив Віце-прем`єр-міністр. 

  У свою чергу Жан-Луї де Броувер високо оцінив зусилля українського Уряду щодо відновлення, хоча б і часткового, умов для проживання і повернення людей у міста, які звільнені від присутності бойовиків.

  «Наш досвід показує, що найкращий сценарій пережити зиму –  створити у рідних містах і селах цих людей умови щодо їхнього повернення. Один з механізмів, який ми можемо використати – спрямування коштів на напрямок цивільного захисту. Це допоможе нам зібрати необхідне обладнання, щоб надати його Україні у необхідній кількості. Ми це робили в Сербії та Боснії в рамках подолання наслідків масштабної повені», – зазначив директор Єврокомісії з гуманітарних питань.

  Сторони дійшли висновку, що сьогодні доволі складно оцінити наслідки руйнацій на Сході України зважаючи на те, що там йдуть бої, і озброєні банди цілеспрямовано знищують інфраструктуру регіону, але все ж таки необхідно якомога швидше визначити конкретні потреби України щодо відновлення цих територій, а також у питанні створення умов проживання внутрішньо переміщених осіб у зимовий період.

  «В нас є штучно створена проблема, ми маємо зрозуміти її обсяги і спільно з`ясувати, що нам необхідно зробити для вирішення питання», – підкреслив Володимир Гройсман.

  Він висловив побажання, аби приїзд технічної місії з Брюсселю щодо оцінки першочергових потреб України у подоланні наслідків військової агресії, який планувався на жовтень, відбувся раніше.

  «Ми маємо бути швидкими, маємо наздогнати час. Дата приїзду місії – питання, яке залишається на стороні Євросоюзу, але ми маємо якомога швидше оцінити ситуацію і розробити план дій», – сказав він.

  Сторони домовились зустрітися за тиждень у рамках робочої зустрічі уже з напрацюванням попередніх пропозицій щодо вирішення питання внутрішньо переміщених осіб.