• In English
 • У 20-кілометровій зоні падіння Boeing 777 українська армія не веде і не вестиме жодних військових дій, - Володимир Гройсман
  опубліковано 29 липня 2014 року о 17:29

  Українська сторона на виконання доручення Президента на даний момент не веде і не вестиме жодних військових дій у зоні 20-ти кілометрів навколо місця падіння літака Boeing 777 «Малайзійських авіаліній», аби забезпечити входження на цю територію міжнародної місії експертів для розслідування причин цієї жахливої трагедії.

  Про це під час брифінгу у Києві повідомив Віце-прем`єр-міністр України, голова Державної комісії з розслідування катастрофи літака Володимир Гройсман.

  «Є обґрунтовані підозри, що частина тіл пасажирів, загиблих у цій авіакатастрофі, залишається на місці катастрофи літака. Тому потрібно якомога швидше увійти на цю територію», – сказав Володимир Гройсман.

  За його словами, вже розроблено чіткий план, який дозволить найближчим часом зробити ще одну потужну спробу увійти в зону падіння літака для проведення міжнародними експертами необхідних слідчих дій.

  «Ми знаходимося у тісній співпраці з Нідерландами, з колегами з Австралії, з партнерами з ОБСЄ. Плануємо підтримувати зв'язок з малайзійською стороною. Зі свого боку ми гарантуємо, що жодного пострілу в місцях, де проводитимуться слідчі дії комісії, їх переїзди, розміщення, – не відбувається і не відбуватиметься. Це рішення однозначно прийняте», – сказав Віце-прем`єр-міністр.

  За словами Володимира Гройсмана, представники міжнародної місії неодноразово намагалися потрапити на цю територію, однак в цьому їм перешкоджають бойовики.

  За його словами, затримка у розслідуванні пов’язана саме з діями бойовиків.

  «Хто нам заважав чотири дні забрати тіла загиблих? Хто не допускав експертів на місце трагедії? Цетерористи, сепаратисти та інші злодії, які роблять все для того, щоб затягнути процес входження на територію катастрофи. У мене немає у цьому жодного сумніву. З боку України є стовідсоткова співпраця, розуміння необхідності проведення швидких дій. Але ми постійно стикаємося з провокаціями, нам увесь час заважають, і роблять це далеко не дилетанти, а спеціально підготовлені люди», – підкреслив Віце-прем`єр.

  Зі свого боку присутній на брифінгу Керівник Спеціальної спостережної місії ОБСЄ в Україні посол Ертугруль Апакан подякував Віце-прем’єр-міністру, владним органам України за підтримку і проведену роботу щодо розслідування катастрофи. Він зазначив, що успіх міжнародної місії з розслідування залежатиме від чіткої координації дій всіх сторін.

  «Ми хочемо, щоб усі працювали скоординовано, і місія туди потрапила. Ми сподіваємося, що протягом найближчих двох днів це відбудеться», – сказав голова місії ОБСЄ.