• In English
 • Рятувальники отримали державні нагороди за сумлінне виконання професійного обов'язку в рамках АТО
  опубліковано 29 липня 2014 року о 16:34

  Спеціальний авіаційний загін Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України (м. Ніжин, Чернігівська область) є особливим підрозділом Служби, який бере участь у перевезені гуманітарних вантажів, рятувальних підрозділів, урядових комісій на місця ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, виконує санітарні рейси, пошуково-рятувальні роботи пов’язані з авіаційною подією. 29 липня Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський перевірив готовність особового складу авіаційного загону до виконання завдань за призначенням.

  Під час візиту Сергій Бочковський оглянув авіаційну спецтехніку, відвідав музей Спеціального авіаційного загону та разом із Начальником Управління авіації, авіаційного пошуку та рятування ДСНС України Рунаєвим Ігорем Васильовичем поклав квіти до пам’ятної Стели, відкритої з нагоди 70-річчя заснування авіаполку. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять всіх працівників авіації, які загинули під час виконання своїх службових обов’язків. Голова ДСНС України проінспектував готовність особового складу до оперативного виконання пошуково-рятувальних робіт в умовах виникнення надзвичайної ситуації та проаналізував роботу авіаційного загону в рамках проведення АТО.

  Сергій Бочковський високо оцінив професіоналізм та майстерність особового складу Спеціального авіаційного загону в рамках проведення антитерористичної операції та зазначив, що в цей нелегкий для України час, бійці авіаційного загону ДСНС України з честю виконують поставлені перед ними завдання.

  “Кожен із вас щоденно ризикує найдорожчою цінністю – життям, проявляючи мужність, відвагу та високий професіоналізм на благо нашої країни.  Президент України, Петро Порошенко, високо оцінив звитягу та самовідданість наших рятувальників. Я також пишаюся, що в нашій Службі працюють професіонали своєї справи”, - зазначив Сергій Бочковський.

  За особливу мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Голова ДСНС України вручив державні нагороди особовому складу Спеціального авіаційного загону. Відповідно до Указу Президента України орденом “За мужність” III ступеня посмертно нагороджено екіпаж вертольота Мі-8 – Олександра Лисиченка, Володимира Михайлика та Руслана Редькіна, які трагічно загинули 21 червня під час перельоту з аеродрому Ніжин до аеродрому м. Чугуїв. Орденом “За мужність” III ступеня також нагороджено Петра Насіковського та Сергія Стельмаха, командирів авіаційної ланки Спеціального авіаційного загону.

  Медаллю “За військову службу України” нагороджено бортового  авіаційного техніка Вадима Валуйського, командира повітряного судна Анатолія Мартюха та пілота авіаційної ескадрильї  Олександра Щуку.

  Зазначимо, що з травня 2014 року Спеціальний авіаційний загін здійснює цілодобове чергування в Єдиній системі проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування в рамках проведення антитерористичної операції. За цей період в умовах антитерористичної операції виконували завдання 39 осіб льотного складу та фахівців пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби. Залучено 5 одиниць авіаційної техніки, Виконано 59 польотів із загальний нальотом - 77 годин.

  Цього ж дня Голова ДСНС України Сергій Бочковський проінспектував роботу ТОВ “Завод Пожспецмаш” у м. Прилуки Чернігівської області і ознайомився з новітніми зразками пожежно-рятувальної техніки та протипожежного обладнання. Також перевірив готовність Міжрегіонального центру швидкого реагування, що розташований у м. Ромни Сумської області, до оперативної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій різного ступеня складності.