• In English
 • Щодо діяльності водогосподарських організацій в зоні АТО
  опубліковано 28 липня 2014 року о 17:06

  На території проведення АТО знаходяться водогосподарські об’єкти, які забезпечують управління водними ресурсами регіону.

  Питання щодо забезпечення діяльності басейного (м. Слов’янськ) та обласних управлінь водних ресурсів у Донецькій та Луганській областях розглядалося під час підсумкового засідання колегії Держводагентства за результатами роботи у І півріччі 2014 року.

  Відповідно до компетенції структурні підрозділи продовжують забезпечувати експлуатацію водогосподарського комплексу, управління водними ресурсами та моніторинг якості води, у тому числі джерел питного водопостачання в басейні р. Сіверський Донець у межах Луганської, Донецької та Харківської областей.

  За даними оперативної звітності станом на 28.07.2014 водогосподарськими організаціями у Донецькій області подано води на зрошення сільськогосподарських культур на площі 5,2 тис. га, у Луганській – на площу 3,6 тис. га.

  У зв’язку зі складною ситуацією у басейні р. Сіверський Донець особливу небезпеку складає потрапляння небезпечних хімічних речовин у водні об’єкти, в тому числі джерела централізованого питного водопостачання.

  Керівникам водогосподарських організацій доручено взяти під особистий контроль організацію режимних та моніторингових заходів, спрямованих на попередження потрапляння небезпечних речовин у водні об’єкти, упередженого виявлення ознак їх наявності та своєчасної локалізації забруднення.

  З метою гарантованого забезпечення водокористувачів Донецької та Луганської областей та здійснення санітарних попусків у річку Сіверський Донець необхідно забезпечити подачу дніпровської води каналом Дніпро-Донбас у Краснопавлівське водосховище. З метою вирішення зазначеного питання Агентством підготовлені пропозиції Мінприроди щодо виділення відповідних коштів з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища.

  Разом з тим, водогосподарськими організаціями країни для підтримки української армії в зоні дій АТО здійснюються інші організаційно-технічні заходи, зокрема надається необхідна матеріальна допомога, автотранспортні засоби та ін.