• In English
 • Мінсоцполітики співпрацюватиме з Міжнародною організацією з міграції в питаннях розв'язання проблем внутрішніх переселенців
  опубліковано 24 липня 2014 року о 18:25

  У Мінсоцполітики відбулася зустріч заступника Міністра соціальної політики Віктора Іванкевича з Головою Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфредом Профазі. Під час зустрічі сторони домовилися про співпрацю в питанні внутрішньої міграції в Україні, зокрема, інтеграції та реінтеграції у суспільство таких громадян.

  Передусім Віктор Іванкевич запевнив міжнародних експертів, що Уряд забезпечує своєчасне призначення та отримання виплат соціальних допомог всім переселенцям за спрощеною системою. Він поінформував, що наразі в Україні зареєстровано понад 60 тис. осіб, які переїхали з Криму та Сходу країни до інших регіонів. Водночас, за його словами, таких осіб може бути більше, оскільки є такі, які по приїзді не реєструються, а вирішують свої питання самостійно.

  «Сьогодні перед нами стоїть завдання оперативно вирішувати короткострокові та довгострокові питання. Зокрема, переселенці з Донбасу мають змогу повернутися додому. При цьому громадяни, які переїжджають на материкову частину України з тимчасово-окупованої території, знаходяться у невизначеній ситуації», – наголосив заступник Міністра. З огляду на це, Мінсоцполітики має на меті розробити програму інтеграції та реінтеграції цих громадян.

  Віктор Іванкевич також наголосив, що перші кроки у вирішенні цього питання вже зроблені, зокрема, розроблено проект Програми створення робочих місць та стабілізації зайнятості у Донецькій та Луганській областях до 2017 року, яка наразі опрацьовується іншими центральними органами виконавчої влади. Її головна мета – забезпечити життєдіяльність і розвиток цих регіонів, стимулювати повернення туди громадян. «Звичайно, нам дуже необхідний досвід інших країн, які стикнулися з подібною проблемою, а також рекомендації Міжнародної організації з міграції у вирішенні цього питання», – наголосив він.

  У свою чергу, Манфред Профазі запевнив представників Міністерства у всебічній підтримці України, зокрема щодо інтеграції та реінтеграції внутрішньо переміщених осіб. Він навів приклад Косово, де влада та громадяни стикнулися зі схожою проблемою. Крім того, Голова Представництва МОМ повідомив, що сьогодні їхня організація проводить пілотні проекти у п’яти областях України – Вінницькій, Харківській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Хмельницькій, в рамках яких спільно з громадськими та волонтерськими організаціями, місцевими органами влади переселенцям надається необхідна допомога. Відповідні пілотні проекти діятимуть упродовж наступних 2-3 місяців.

  Віктор Іванкевич підкреслив, що Мінсоцполітики зацікавлене у спільній реалізації цих проектів, додавши, що зазначені області також можуть стати стартовим майданчиком для втілення заходів щодо інтеграції та реінтеграції внутрішньо переміщених осіб.