• In English
 • Укравтодор працює над новою редакцією Концепції реформування системи держуправління дорогами загального користування
  опубліковано 24 липня 2014 року о 14:04

  Прийняття Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні створили передумови для вироблення нових підходів до системи управління дорожньою галуззю. У зв’язку з цим Державне агентство автомобільних доріг працює над новою редакцією Концепції реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування. Про це на брифінгу в Будинку Уряду 24 липня 2014 року повідомив Голова Укравтодору Сергій Підгайний.

  Він пояснив, що нова редакція Концепції передбачає чітке розмежування повноважень центральних і місцевих органів влади в частині управління автомобільними дорогами загального користування. Зокрема, йдеться про передачу доріг місцевого значення у спільну власність територіальних громад на регіональний рівень – в управління обласних рад, а у подальшому – на базовий рівень.

  «На місця будуть передаватися субвенції, суми яких будуть розраховуватися на формулою відповідно до сітки доріг кожної конкретної області. Раніше на центральному рівні вирішували, які дороги потребують ремонту. Але саме на місцях краще видно куди потрібніше вкласти кошти, які дороги полагодити», - пояснив Сергій Підгайний.

  Він додав, що у підпорядкування Укравтодору буде залишено близько 35 тис. км. доріг, а все інше буде передано на місцевий рівень.

  Крім того, планується внести зміни до класифікації автомобільних доріг і запровадити довгострокові (до 7 років) контракти на їх експлуатаційне утримання, що дозволить залучити до виконання цих робіт комерційні компаній, які мають більші виробничі потужності та матеріально-технічні ресурси ніж «облавтодори».

  Головне ж положення Концепціїстворення захищеного Державного дорожнього фонду й розширення доходної частини спеціального фонду Держбюджету, реалізація якого дозволить задовольнити потреби дорожнього господарства України в повному обсязі.

  Зазначені зміни вже схвалені Міністерством інфраструктури України й незабаром будуть передані на погодження до всіх зацікавлених органів влади, а згодом – на затвердження Кабінету Міністрів України. «Ми очікуємо, що у найближчий місяць-два ми винесемо проект цієї Концепції на розгляд Уряду», - підкреслив Голова Укравтодору.