• In English
 • Коментар МЗС щодо недостовірної інформації російських ЗМІ про нібито використання українськими військовими фосфорних боєприпасів
  опубліковано 24 липня 2014 року о 12:59

  За підтримки Кремля та російських ЗМІ терористичні збройні формування на сході України розгорнули не лише бойові дії проти української армії та мирного населення, а й брудну інформаційну кампанію. Ще одним кричущим прикладом відвертої брехні та дезінформації російських провідних ЗМІ стало повідомлення про нібито обстріли українською армією м. Лисичанськ фосфорними боєприпасами у ніч на 22 липня 2014 року.

  Офіційні представники Російської Федерації бездоказово та безрезультатно, у тому числі під час засідань ОБСЄ, намагалася звинуватити підрозділи Збройних сил України, задіяні в рамках АТО, у нібито використанні цього забороненого виду зброї.

  Це вже не перший випадок, коли свідомо надумані факти та фальшиву інформацію російська сторона видає за офіційну позицію, намагаючись ввести в оману власних громадян та міжнародне співтовариство.

  У зв’язку з цим, МЗС України категорично та офіційно заявляє, що українські підрозділи, задіяні в АТО, не мають на озброєнні фосфорних боєприпасів.

  Будь-які спроби російської сторони звинуватити українську армію у їхньому використанні не мають під собою жодних підстав та є відвертою провокацією, свідомо вчиненою з метою дискредитації сил антитерористичної операції.

  Ми закликаємо міжнародне співтовариство звернути увагу на наявні у компетентних органів України докази переговорів терористів щодо отримання з РФ фосфорних боєприпасів для використання в установках залпового вогню «Град» та засудити злочинні дії і наміри терористів, пов’язані з отриманням та застосуванням цього забороненого виду зброї проти українських військових та мирного населення.