• In English
 • Схвалено проект Угоди про місцевий прикордонний рух між Україною та Румунією
  опубліковано 23 липня 2014 року о 17:01

  17 липня 2014 року на засіданні Уряду прийнято розпорядження «Про схвалення проекту Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про місцевий прикордонний рух».

  Положеннями Угоди передбачається спрощений порядок перетину кордону мешканцями прикордонних областей України і Румунії, які проживають в межах 30-ти кілометрової зони від спільного державного кордону.

  Мешканці прикордонної зони також отримуватимуть безкоштовні дозволи на спрощений перетин кордону з правом перебувати у прикордонній зоні іншої держави до 90-та днів кожного разу з дати перетину кордону.

  Укладення цієї Угоди забезпечить спрощення умов поїздок громадян України до Румунії у режимі місцевого прикордонного руху, оскільки на сьогодні громадяни Румунії вже мають право в`їжджати в Україну без віз на термін до 90 діб відповідно до положень Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз.

  Проект даного нормативно-правового акту розроблено Міністерством закордонних справ та погоджено Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством юстиції, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Службою безпеки, Державною міграційною службою України.

  Реалізація положень Угоди не потребуватиме витрат із Державного бюджету України.