• In English
 • Перших два літака з тілами загиблих пасажирів Boeing777 "Малазійських авіаліній" вилетіли до Нідерландів
  опубліковано 23 липня 2014 року о 13:02

  До Королівства Нідерландів здійснено два перших рейси літаків з тілами загиблих пасажирів авіалайнера Boeing 777. Виліт відбувся з Міжнародного аеропорту «Харків». На бортах знаходиться 40 трун з тілами.

  Перед відправкою відбулася церемонія вшанування пам`яті загиблих у цій жахливій авіакатастрофі.

  «Рейс «Малайзіських авіаліній» був зухвало збитий у мирному українському небі. На борту знаходилися громадяни 17 держав. 298 мирних громадян думали про повернення додому, про зустріч з рідними, про проведення відпустки. Однак їхні думки і плани, їхні сподівання і очікування,  їхні життя були обірвані», - сказав під час церемонії Віце-прем`єр-міністр Володимир Гройсман, який очолює Державну комісію з розслідування падіння літака.

  «Ми вже знаємо, що з території, контрольованої терористами, яких  підтримує Росія, з російської зенітно-ракетної установки російські військові випустили ракету по мирному малайзійському лайнеру. Я не знаю, чим керувалися ці нелюди, які натискали на кнопку пуску. Я не знаю, чим керуються ті, які намагаються виправдовуватися або перекладати свою провину на інших. Я не знаю, чи мучать їх докори совісті. Я не знаю, чи вони бояться покарання», - сказав Віце-прем`єр-міністр.

  Володимир Гройсман вкотре назвав авіакатастрофу терактом. Він звернувся до родичів і близьких невинно загиблих пасажирів Boeing 777 і зазначив, що українська держава та українці зроблять все можливе, щоб з належною повагою та шаною до загиблих  повернути тіла додому.

  «Сьогодні схиляють голови у смутку та відчаю в Нідерландах, у Малайзії, в Австралії, Індонезії, Великій Британії, Німеччині, Бельгії - в країнах Європи та Азії. Прийміть наші запевнення в тому, що Українська держава та українці зроблять все, що від нас залежить, щоб встановити не тільки точні причини цього жахливого терористичного акту, але і знайти та притягнути до відповідальності винних», - сказав Віце-прем`єр-міністр.

   

  Державна комісія з розслідування катастрофи літака Boeing 777 «Малазійських авіаліній»