• In English
  • 23 липня до РФ вилітає літак за пораненими українськими військовими
    опубліковано 22 липня 2014 року о 17:16

    23 липня до Російської Федерації вилітає реанімаційно-операційний літак Повітряних Сил Збройних Сил України Ан-26 “Віта” з медичною бригадою, який забере частину українських військовослужбовців з російських госпіталів. Про це 22 липня повідомив директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Віталій Андронатій під час брифінгу у Військово-медичному клінічному центрі “Головний військово-медичний госпіталь”.

    За його словами, в Росії у трьох лікарнях зараз знаходяться 22 українських військовослужбовця: 20 – в Гуківській лікарні, один – у Ростові-на-Дону і один – в Таганрозі. З них четверо – у важкому стані, один – у комі. Двоє українських військовослужбовців померли в російських госпіталях.

    «Влада зараз докладає всіх зусиль, щоб забрати поранених. На завтра запланований літак з медичною бригадою, який вилетить до Ростова-на-Дону. У першу чергу ми плануємо забрати більшість поранених легкої та середньої тяжкості. Наш досвідчений лікар зараз залишається там разом із консулом, вивчає стан здоров’я важких поранених, які перебувають у реанімації. Наступним рішенням буде послати вже за ними, можливо, в п’ятницю, якщо вони будуть транспортабельні. Домовленості між Росією і Україною з цього приводу вже є», – зазначив директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України.