• In English
 • Майже 200 переміщених осіб з Донбасу вже отримують пенсії на Вінниччині
  опубліковано 22 липня 2014 року о 11:50

  Кількість вимушено переміщених осіб з Донбасу на Вінниччині стрімко зростає. Всі вони проживають у 26 районах і 3 містах області. В органи соціального захисту із заявами про призначення виплат різних видів допомоги звернулись 27 осіб, майже 200 переселенців вже отримують пенсії.

  Відповідно до статті 47 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, пенсію виплачують щомісяця не пізніше 25 числа. При переїзді пенсіонера на постійне, або ж тимчасове місце проживання в іншу місцевість, орган Пенсійного фонду після одержання від нього заяви надсилає запит про витребування пенсійної справи до органу ПФ попереднього місця проживання пенсіонера. Нині на Вінниччині чисельність переселенців із Донецької та Луганської областей зростає.

  Із Криму до Вінницької області переїхало 770 осіб, однак 303 переселенці згодом повернулись додому.

  Виплату пенсій за новим місцем проживання може бути проведено поточного місяця за додатковими відомостями або ж в наступному. Це залежить від того, коли пенсіонер звернувся до управління Фонду - на початку місяця, в середині чи після закінчення виплатного періоду. Прийняття заяв від переселенців про запит пенсійної справи здійснюють без відповідного посвідчення фактичного місця проживання.