• In English
 • На Южно-Українській АЕС стартував другий етап повірки датчиків АСКРО
  опубліковано 21 липня 2014 року о 17:48

  21 липня на Южно-Українській АЕС стартував другий етап щорічної планової повірки* блоків детектування гамма-випромінювання автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО), встановлених у населених пунктах 30-кілометрової зони спостереження АЕС.

  Повірку проводить ДП "Миколаївський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації". Для її виконання прилади доставляються на майданчик атомної станції.

  Процес повірки розпочався в середині червня. Він розрахований на 2 місяці та реалізується поетапно. Це дозволяє продовжувати безперервне спостереження за станом радіаційної обстановки на промисловому майданчику ЮУАЕС, санітарно-захисній зоні та зоні спостереження атомної станції у період повірки.  

  Підсумком першого етапу повірки стало підтвердження придатності до подальшої експлуатації блоків детектування, встановлених у населених пунктах Олександрівка, Новоселівка, Акмечетські ставки, Кузнецове, Іванівка та Южноукраїнськ (ККСС "Олімп"). На сьогодні датчики встановлено на штатні місця.

  Під час другого етапу аналогічну процедуру пройдуть блоки детектування АСКРО, демонтовані в райцентрах Арбузинка та Доманівка, селах Благодатне та Агрономія, містах Вознесенськ і Южноукраїнськ (будівлі лабораторії зовнішньої дозиметрії ЮУАЕС і ремонтно-механічного заводу ВП "Атоменергомаш"). Починаючи з 21 липня, вони доставляються на майданчик АЕС. Планується, що процес повірки триватиме приблизно півтора тижні, після чого прилади буде встановлено на штатні місця.

   

  *Повірка - обов'язкова процедура, яка проводиться з метою підтвердження достовірності вимірювань, що виконуються.