• In English
 • АМКУ за створення належного контролю якості пального
  опубліковано 21 липня 2014 року о 16:28

  Антимонопольний комітет України рекомендував Міністерству енергетики та вугільної промисловості України прийняти нормативно-правовий акт, яким встановити Порядок визначення акредитованих випробувальних лабораторій якості бензинів та палив (дизельних, суднових та котельних), проект якого попередньо погодити з Комітетом.

  Відповідно до пункту 24 Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 927 (набрала чинності 11 липня 2014 року), випробування палив для підтвердження виконання вимог цього Технічного регламенту проводяться акредитованими випробувальними лабораторіями, визначеними у встановленому Міністерством енергетики та вугільної промисловості України (надалі – Міненерговугілля) Порядку.

  Станом на 17 липня 2014 року такий Порядок відсутній, що створює підґрунтя для можливих зловживань на ринку пального.

  Тому з метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції на ринках нафтопродуктів, недопущення усунення або спотворення конкуренції на ринках послуг випробувальних лабораторій та забезпечення створення належного контролю якості пального, Антимонопольний  комітет України (надалі – Комітет) надав обов’язкові для розгляду рекомендації Міненерговугілля прийняти нормативно-правовий акт, яким встановити Порядок визначення акредитованих випробувальних лабораторій якості бензинів та палив (дизельних, суднових та котельних).

  Відповідно до Закону України «Про Антимонопольний комітет України» органи влади, зобов'язані погоджувати з Антимонопольним комітетом України проекти нормативно-правових актів та інших рішень, які  можуть вплинути на конкуренцію, зокрема щодо встановлення і зміни правил поведінки на ринку, або такі, що можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції на відповідних ринках. Відтак проект зазначеного Порядку потребує попереднього погодження з Комітетом.

  Директор департаменту Міненерговугілля на засіданні Комітету висловив готовність тісно співпрацювати з Антимонопольним комітетом України з метою встановлення чесних прозорих правил гри на ринках нафтопродуктів та недопущення створення умов для зловживань на цих ринках.