• In English
 • Європол підтримав ідею створення Служби фінрозслідувань
  опубліковано 21 липня 2014 року о 12:11

  Реформа є ідеальною можливістю для посилення верховенства права, - про це у своєму листі до Першого заступника голови ДФС Володимира Хоменка написав директор Европола Роб Вайнрайт.

  "Європол вітає намір об’єднати всі компетентні органи протидії економічним злочинам в одну потужну і єдину Службу фінансових розслідувань", - йдеться у листі.

  "Я із задоволенням повідомляю Вам, що моя організація залишається цілком прихильною у підтримці української влади щодо надання технічної допомоги та сприяння розбудові потенціалу правоохоронного сектору", - пише Роб Вайнрайт.

  Він зазначає, що угода між Україною та Європолом про стратегічну співпрацю передбачає відповідні основи, ресурси, що дозволяють відповідати на конкретні запити, що входять до повноважень організації. 

  "Ми також вважаємо, що реформа є ідеальною можливістю для впровадження процедурних та структурних гарантій для громадян України і посилення верховенства права", - заявляє керівник Європолу.

  Роб Вайнрайт зазначає, що така реформа української правоохоронної системи наблизить її до європейської:

  "Це сприятиме закріпленню надзвичайно важливих принципів у правовій системі, таких як принцип законності, рівності перед законом, права на захист, виключення притягнення до кримінальної відповідальності за один і той самий злочин, які є невід’ємними частинами так званої  “EU Acquis” (нормативно-правова база ЄС)  і, власне кажучи, єдиними реальними засобами для дієвого зменшення будь-якого підґрунтя виникнення корупційних дій та недотримання законодавства з основною цінністю, якою є доброчесність".

  Директор Європолу підтримав пропозицію Володимира Хоменка щодо створення консультаційної робочої групи:

  "Я призначив співробітника підрозділу фінансової розвідки, який  братиме участь у заходах від імені організації та ділитиметься передовими практиками та досвідом, що є в країнах-членах Європейського союзу".

  Для подальшої співпраці Роб Вайнрайт запросив українську делегацію до участі у Другому форумі керівників органів податкових розслідувань Організації економічного співробітництва та розвитку, який прийматиме Європол у Гаазі. А також - взяти участь у Третій конференції з питань боротьби з тяжкими і організованими податковими злочинами, що організовуватиметься Європолом та Фінансовою Гвардією Італії.