• In English
 • У столиці створять єдину диспетчерську службу для оперативного вирішення проблем ЖКГ
  опубліковано 21 липня 2014 року о 10:01

  Столична влада планує створити єдину диспетчерську службу для оперативного вирішення проблем житлово-комунального господарства. Про це в інтерв’ю «Українським новинам» розповів керівник групи радників Київського міського голови Ігор Ніконов.

  «Ми плануємо створити єдину диспетчерську службу для всього міста. Це буде єдиний центр, до якого зможуть звертатися мешканці з тією чи іншою проблемою. Міська диспетчерська в свою чергу буде передавати доручення відповідним службам. Контролювати її роботу буде спеціально створена інспекція», – зауважив Ігор Ніконов.

  На його думку сферу житлово-комунального господарства потрібно реформувати дуже швидко. Тим паче, за словами радника мера, на це є політична воля Київського міського голови.

  «Проаналізувавши стан житлово-комунального господарства столиці, я для себе зробив неприємне відкриття: комунальні послуги оплачують 97% киян, проте ці кошти не завжди використовуються за цільовим призначеннямдеякі обслуговуючі компанії дозволяють собі витрачати гроші на власний розсуд, що неприпустимо. Вважаю, що необхідно створити в кожному районі по одному комунальному підприємству, до складу якого входитимуть всі ЖЕКи району. Це комунальне підприємство буде проводити відкриті тендери для компаній на надання комунальних послуг та нести повну відповідальність за виконання наданих послуг для киян», – додав Ігор Ніконов.

  Також керівник групи радників міського голови розповів, як столична влада планує вирішувати проблеми з недобудовами.

  «Зараз у місті існує майже 300 недобудов тільки тих, які будувалися бюджетним коштом. Кожна нова влада приходить і починає будувати щось нове, забуваючи при цьому про розпочаті проекти. Подібних об’єктів існує кілька типів: одні просто незавершені, але їх можна частково експлуатувати, інші експлуатувати не можна, тобто гроші витрачені даремно, а найнебезпечнішіце незавершені проекти, які вимагають щомісячних серйозних коштів на їх утримання або консервацію. Щодо таких споруд ми плануємо створити комісію і провести жорсткі перевірки», – сказав у інтерв’ю Ігор Ніконов.

  Як приклад він навів ситуацію з Подільсько-Воскресенським мостом.

  «Було прийнято рішення побудувати ще невелику частину мосту, яка коштує чималих грошей. Побудували, і що? За цю суму реально було б побудувати дві лікарні або школи. На мій погляд, не можна починати те, на що немає грошей. Якщо є програма і повна кредитна лінія, тільки тоді ми можемо починати проект. Адже будь-яка копійка, вкладена в недобудову, це ще й гроші на його консервацію та подальшу розконсервацію. У будь-якому разі, аналіз ми вже провели, всі недобудови виявили, будемо тепер розбиратися і визначати пріоритети щодо закінченні будівництва. Наприклад, корпус швидкої допомоги 12-ої лікарні ми точно зможемо добудувати», – наголосив Ігор Ніконов.