• In English
 • Володимир Гройсман: Знайти тіло кожного загиблого у авіакатастрофі - наше спільне завдання
  опубліковано 20 липня 2014 року о 18:56

  «На сьогодні нам вдалося завантажити 192 тіла та 8 фрагментів тіл невинно загиблих пасажирів літака Boeing 777 «Малайзійських авіаліній» до спеціального потягу.  Потяг знаходиться у м.Торез, опломбований. Ці роботи ми завершили ще вранці, але до цього моменту потяг не відправлений, оскільки терористи блокують його виїзд. Ми ведемо з ними постійний діалог щодо можливості вивезення тіл загиблих», - заявив Володимир Гройсман, Віце-прем’єр-міністр України, Голова державної комісії з розслідування причин катастрофи Boeing 777 «Малайзійських авіаліній».

  «Крім того, за останні години було знайдено ще  27 тіл та 20 фрагментів тіл загиблих. Ці тіла знаходяться на місті подій, для них є спеціальний рефрижератор, а до місця катастрофи рухається окремий  потяг, куди будуть завантажені ці, та інші тіла, які буде знайдено на місті падіння літака, оскільки пошукова операція продовжується. Я вважаю, що знайти тіло кожної загиблої людини є нашим спільним завданням», - додав він.

  «На сьогодні в рамках пошукової операції працюють 200 співробітників Державної служби України з надзвичайних ситуацій та близько 800 волонтерів. Проте всі вони виконують свою роботу під постійним контролем озброєних бойовиків», - зауважив пан Гройсман. «Що стосується технічних спеціалістів та експертів з різних країн, які готові приєднатися до розслідування цієї справи на місті катастрофи, то найголовніше питання, яке є на даний момент, - це забезпечення їх безпеки. Ми, поки що на жаль, не можемо її гарантувати, а керівництво Російської Федерації, не дивлячись на численні звернення, не бере на себе жодних зобов’язань чи гарантій, тому присутність експертів на місті падіння літака є їх особистим рішенням та рішенням їх країн. Зі свого боку, ми готові в будь-який момент надати літак та доставити їх до найближчого безпечного місця», - прокоментував пан Віце-прем’єр-міністр України.

  За його словами, питання чорних скриньок зі збитого літака залишається відкритим, наразі їх місцезнаходження представникам державної комісії з розслідування причин катастрофи Boeing 777 «Малайзійських авіаліній» невідоме, проте, є припущення, що вони знаходяться в руках терористів.

  Володимир Гройсман зазначив, що станом на сьогодні офіційної інформації щодо прибуття до України родин загиблих немає. Координацію цього процесу буде здійснювати Міністерство закордонних справ України  у співпраці з відповідними посольствами.

  Пан Гройсман та інші члени урядової комісії сьогодні провели чергову широку зустріч з іноземними експертами всіх країн, які приїхали в Україну, в тому числі представниками Нідерландів та Малайзії. На засіданні були присутні представники і інших країн, зацікавлених у проведенні розслідування.

  «Для нас важливе проведення об’єктивного незалежного професійного розслідування цього теракту, - наголосив пан Віце-прем’єр-міністр України. - Робота комісії і стан справ знаходиться під постійним контролем Президента України та Прем’єр-міністра України. Ми тісно співпрацюємо з іншими міністерствами та службами, а також з  посольствами  країн, чиї громадяни загинули в цій страшній трагедії».