• In English
 • Арсеній Яценюк повідомив Главу МЗС Нідерландів про перешкоджання бойовиками розслідуванню катастрофи MH17
  опубліковано 19 липня 2014 року о 12:46

  У суботу, 19 липня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк провів зустріч із Міністром закордонних справ Королівства Нідерланди Франсом Тіммермансом.

  Від імені Уряду України Арсеній Яценюк висловив глибокі співчуття народу Нідерландів у зв’язку з трагедією з літаком Малайзійських авіаліній на Донеччині. “Наші молитви з родинами, які втратили своїх близьких»,  - сказав він.

  “Це жахливий акт насилля”, - підкреслив Глава Уряду України.

  Арсеній Яценюк нагадав, що Україна ініціювала міжнародне розслідування катастрофи MH17 та закликала Уряди взяти в ньому участь. Україна очолить цей процес. “Ми хочемо бути максимально відкритими”, - підкреслив він.

  Проте, підкреслив Прем’єр-міністр України, терористи, підтримувані і фінансовані Росією, намагаються знищити докази «міжнародного злочину».

  Уряд України направив на місце катастрофи групу спеціалістів із Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами,  проте їм не було надано можливості зібрати докази. Їм дозволили  пробути там менш як годину і змусили покинути місце катастрофи, погрожуючи взяти їх у заручники.

  Крім того, повідомив Арсеній Яценюк, керовані Росією терористи відмовляються допустити міжнародних фахівців і представників іноземних урядів на місце падіння літака.

  Нагадаємо, Уряд України повідомив, що терористи вивезли 38 тіл загиблих до моргу м. Донецьк, де фахівці з яскраво вираженим російським акцентом заявили, що вони самостійно будуть проводити розтин. Також терористи ведуть пошук великогабаритного транспорту для вивезення уламків літака на територію Росії.

  Уряд звернувся до міжнародної спільноти і закликав зобов’язати Росію відкликати своїх терористів і дати можливість українським і міжнародним експертам провести всебічне розслідування обставин трагедії.

  Уряд України поінформував усі країни-члени ЄС і США про розвиток ситуації. Урядом забезпечено необхідні технічні засоби та персонал для проведення розслідування та судово-медичних експертиз тіл загиблих, а також забезпечено всі можливості для репатріації тіл до відповідних країн, однак на даному етапі терористичні угрупування унеможливлюють цей процес.