• In English
 • Трагедія з Боїнгом 777 - міжнародний злочин, за який ідуть під міжнародний трибунал,- Арсеній Яценюк
  опубліковано 18 липня 2014 року о 12:26

  «Жахлива трагедія, яка відбулася вчора, засвідчила тільки одне – це міжнародні злочинці, які повинні понести відповідальність і стати перед судом. Росія, яка фінансує і підтримує цих злочинців, нарешті повинна усвідомити свою персональну відповідальність за те, що цими бандитами скоєно міжнародний злочин проти людяності», – заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у п’ятницю, 18 липня, під час селекторної наради з головами обласних державних адміністрацій із питань реалізації плану мобілізаційних заходів.

  Арсеній Яценюк повідомив, що український Уряд розпочав незалежне розслідування катастрофи Боїнгу-777 Малайзійських авіаліній на Донеччині й звернувся до урядів інших країн із тим, щоб провести міжнародне розслідування «цієї жахливої трагедії, яка, без сумніву, є терористичним актом».

  Він також повідомив, що на даний момент «ці бандити» поки що не допускають українське Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів  із цивільними повітряними суднами до місця катастрофи. «Зараз разом з правоохоронними органами і ОБСЄ ми робимо все для того, щоб Національне бюро дісталася до місця події», - зазначив Глава Уряду.

  Арсеній Яценюк звернувся до урядів інших країн допомогти Україні «в розслідуванні цієї терористичної атаки, встановити місце, з якого було здійснено відповідний пуск (Ракети. – Ред.) і встановити причетність інших країн до неї».

  «Ми будемо діяти виключно в межах міжнародного права. Ми зберемо всі докази. Ми проведемо всі експертизи, залучимо міжнародне співтовариство. Світ повинен знати реальне ім'я злочинців і світ повинен знати ті країни, а, точніше, ту країну, яка підтримує цих бандитів», - заявив він.

  Прем’єр-міністр також повідомив, що в рамках селекторної наради із всіма керівниками обласних державних адміністрацій планується обговорити підготовчі заходи до мобілізації країни і роботи національної економіки та органів державної влади в змобілізованому стані: «Ми знаходимось в фактичному стані війни. І мною будуть дані відповідні доручення для підготовки національної економіки до роботи в умовах мобілізації, захисту людей».

  Окреме питання, за його словами, буде стосуватися безпеки громадян в місцях скупчення людей. «Нам відомо про плани бандитів, які підтримуються Росією, щодо подальшої дестабілізації ситуації і диверсій на території України. Тому будуть видані відповідні вказівки для того, щоб уся країна була в найвищій степені готовності», - повідомив Арсеній Яценюк.