• In English
 • Ігор Швайка продовжує захищати земельні права аграріїв
  опубліковано 18 липня 2014 року о 11:52

  Днями у Міністерстві юстиції України відбулась робоча нарада з питань реєстрації права на оренду землі. У заході взяли участь Міністр АПК Ігор Швайка, голова Держземагентства України Сергій Рудик та Перший заступник міністра юстиції Інна Ємельянова.

  Під час наради обговорювалось найболючіше питання для аграріївбезперешкодна реєстрація права на оренду землі.

  Мінагрополітики України вже неодноразово порушувало питання вдосконалення законодавства та вирішення суперечливих моментів, пов’язаних з реєстрацією права на оренду землі. Ігор Швайка наголосив, що ця проблема залишається  для аграрного сектору однією з головних, саме тому міністерство й надалі ініціюватиме подібні зустрічі для досягнення консенсусу з Мін’юстом.

  У свою чергу, учасники наради погодились з Інною Ємельяновою щодо приведення у відповідність норм законодавства, котрі регулюють це питання, шляхом внесення змін до нині діючого закону, або ж розробки нового.

  Крім того, порушувалось питання щодо створення єдиного зведеного реєстру, який працюватиме на підставах автоматичної системи. Представники Парламенту Грузії, котрі також були присутні на нараді, поділилися досвідом реформування даного сектору в своїй країні.

  За результатами переговорів сторони дійшли згоди та розробили подальший план заходів щодо вирішення проблеми реєстрації права на оренду землі.