• In English
 • Мінсоцполітики: Забезпечення зайнятості є головним завданням соціальних партнерів
  опубліковано 18 липня 2014 року о 09:18

  Забезпечення зайнятості, зокрема, в умовах загострення політичної та економічної ситуації в країні, стало головним питанням засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради під головуванням Міністра соціальної політики Людмили Денісової.

  На думку учасників засідання, для стабілізації ситуації щодо зайнятості населення важливим завданням є здійснення реальних змін у структурі української економіки, забезпечення конкурентоспроможності вітчизняної продукції і її доступ на європейські та інші ринки.

  Вагомою складовою у забезпеченні рівноваги на ринку праці є інститут державної служби зайнятості, а також система загальнообов’язкового державного соцстрахування на випадок безробіття. Зокрема, за сприяння ДСЗ у І півріччі 2014 року до продуктивної зайнятості повернулося 282 тис. безробітних, ще 131 тисяча – брали участь в суспільно-корисних громадських роботах тимчасового характеру.

  Водночас спільним завданням соціальних партнерів у сфері зайнятості є удосконалення системи кваліфікацій та розгортання потужних програм професійного навчання під потреби роботодавця. На сьогодні - це важливий фактор зростання зайнятості населення в усіх розвинених країнах.

  Також члени Національної ради обговорили проблеми у сфері зайнятості, що з’явилися у зв’язку із ситуацією на Сході країні та зростаючою кількістю внутрішніх мігрантів, які переїжджають до інших регіонів України. Таким чином, вже нинішнього року рівень безробіття може зрости до 10,2-10,8%.

  З метою недопущення подібної ситуації Мінсоцполітики розробило низку проектів актів законодавства щодо стимулювання зайнятості, які найближчим часом будуть розглянуті Урядом.

  Учасники засідання висловили одностайну думку, що у цей непростий для України час усі сторони соціального діалогу повинні діяти спільно особливо в питаннях, що стосуються сфери зайнятості та створення нових робочих місць.