• In English
 • "Старший брат" помітив, що його влада зникає, і почав діяти", - представник Ради Європи на зустрічі з Володимиром Гройсманом
  опубліковано 17 липня 2014 року о 20:58

  Уряд України вітає останнє рішення США і Європейського Союзу щодо чергового етапу санкцій, які покликані зупинити агресію з боку Російської Федерації. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман 17 липня у Києві під час зустрічі з представниками Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи (КМРВРЄ).

  «Я знаю, що в Євросоюзі є певна частина країн, які неоднозначно сприймають ті процеси, які відбуваються в нашій країні. На це я хочу сказати наступне: вчора разом з Прем’єр-міністром я брав участь у робочій поїздці в місто Слов’янськ, яке нещодавно звільнили від терористів. Я бачив героїзм наших військових, але я бачив також зброю, яка виготовлена в Росії, вона нищила населені пункти, вбивала людей, руйнувала їхнє спокійне життя. Сьогодні люди в Україні в першу чергу хочуть миру. В цьому питанні чітка позиція наших партнерів з Європи і Сполучених Штатів Америки має величезне значення», - зазначив Володимир Гройсман.

  У свою чергу присутній на зустрічі Віце-президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Жан-Клод Фрекон так прокоментував агресію щодо України: «Пройшли ті роки, коли поруч був «Великий брат». Сьогодні він помітив, що його влада, його авторитет зникають, і почав діяти. Подібні події ми мали в Грузії, Абхазії, інших регіонах. На жаль, ми зіштовхнулися з цим і в Україні. З цього приводу позиція Ради Європи чітка – ми завжди були є і будемо на боці України, оскільки ніколи не погодимося з тим, що одна країна – член Ради Європи – зазнала агресії з боку іншої країни, яка також є членом Ради Європи. Це неприпустимо», - сказав Жан-Клод Фрекон.

  Разом з тим представники Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи висловили готовність підтримувати Україну в рамках процесу децентралізації державної влади.

  Володимир Гройсман подякував європейським колегам за підтримку і зазначив: «Ідею реформи з децентралізації розділяє більшість нашого суспільства. Це доведено результатами широкого обговорення з громадськістю, яке триває в Україні. Ми сподіваємося на подальшу допомогу наших європейських партнерів в імплементації у національне законодавство кращого світового досвіду щодо розвитку адміністративно-територіальних одиниць та реформування системи місцевого самоврядування».