• In English
 • Допомогти внутрішньо переміщеним жителям Сходу України - пріоритетне завдання Міжвідомчого координаційного штабу
  опубліковано 17 липня 2014 року о 14:08

  Для зустрічі внутрішньо переміщених осіб на кордоні районів проведення антитерористичної операції були розгорнуті 3 транзитні пункти: у м. Сватово Луганської області та містах Красноармійську та Волновасі Донецької області. Організовано безоплатне відправлення людей, які вирішили залишити небезпечні райони до місць їх подальшого перебування. Про це на брифінгу за підсумками засідання Міжвідомчого координаційного штабу повідомив Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський.

  Станом на 16 липня до транзитних пунктів звернулося 738 осіб (у тому числі 246 дітей), яким надано необхідні умови з розміщення і вирішені питання щодо їх відправки у регіони України.

  Разом з тим, в інших регіонах України на належному рівні продовжують приймати та забезпечувати усім необхіднім тимчасово переміщених громадян, вирішувати питання щодо їхнього працевлаштування, соціального та медичного забезпечення, влаштування на навчання, а також сприяють поверненню громадян у звільнені від терористів міста.

  «На сьогодні переселено 42 тис. 993 особи, у тому числі, 15 тис. 839 дітей, 5 тис. інвалідів та осіб похилого віку. Тільки за останню добу кількість переміщених склала 1092 особи», – повідомив С. Бочковський.

  Для допомоги людям, які вимушені тимчасово переселитися в інші регіони, Міністерство соціальної політики України почало друк «Дорожньої карти», яка містить перелік контактів для звернення та алгоритм дії для осіб, які планують виїхати з небезпечної зони. Вона буде розповсюджена на залізничних та автобусних вокзалах, місцях скупчення внутрішньо переміщених осіб, через працівників міліції та швидкої допомоги, волонтерські організації.

  Крім того, наразі вирішується проблемне питання щодо евакуації з районів проведення антитерористичної операції дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у спеціалізованих будинках дитини. У Донецькій області 4 таких будинки дитини, у яких перебуває 179 дітей до 3-х років.

  Особливістю відселення цієї категорії дітей є те, що вони здебільшого мають різноманітні медичні діагнози та потребують створення необхідних умов для їх переміщення, потребують значної кількості супроводжуючого персоналу та спеціального медичного супроводу, а також розміщення у профільних закладах. Наразі це питання вирішується спільно з Міністерством охорони здоров’я України.

  «Існує проблема з морально-психологічним станом людей, які виїжджають з районів проведення АТО та які повертаються додому у звільнені міста. Вони налякані і стривожені, – зауважив Сергій Бочковський, – нашими психологами на сьогоднішній день надано допомогу більш ніж 7 тисячам внутрішньо перемішеним особам, серед яких більш ніж 2 тисячі дітей, а також 333 інвалідам та особам похилого віку. Людей турбують питання соціального забезпечення, житлово-побутові питання та питання працевлаштування. Всім людям надається необхідна допомога, а проблеми вирішуються».

  Нагадаємо, напередодні, за дорученням Віце-прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський провів чергове засідання Міжвідомчого координаційного штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які тимчасово переміщуються з районів проведення АТО.

  Під час засідання, яке проходило у форматі селекторного включення були заслухані доповіді керівників регіональних штабів, представників місцевих органів влади щодо надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, їх розміщення, працевлаштування та адаптації до нових умов проживання.

  За результатами засідання було визначено ряд питань, які потребують негайного вирішення. Зокрема, місцеві органи виконавчої влади спільно з Мінрегіонбудом повинні посилити роботу щодо паспортизації приміщень, їх перевірки на відповідність вимогам для тимчасового розміщення людей та подати Міжвідомчому штабу розрахунки додаткової потреби у ліжках, ковдрах, електростанціях, засобах обігріву для подальшого звернення до міжнародних організацій, які можуть надати відповідну матеріально-технічну допомогу. Мінекономрозвитку спільно з місцевими органами виконавчої влади слід детально опрацювати розрахунок коштів, необхідних для тимчасового поселення жителів Сходу країни. Також слід посилити через засоби масової інформації роз’яснювальну роботу серед населення щодо порядку дій під час проведення АТО в інші регіони України, в тому числі шляхом поширення «Дорожньої карти» про вирішення питань соціального захисту внутрішньо переміщених осіб.

  Міжвідомчий координаційний штаб з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції створений Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 червня 2014 року № 588-р, Головою Штабу призначено заступника Голови ДСНС України Василя Стоєцького. Безпосередній контроль та координацію діяльності Штабу здійснює Віце-прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.