• In English
 • Лікарі Київщини повністю забезпечують надання медичної допомоги нашим землякам зі Сходу та Криму
  опубліковано 16 липня 2014 року о 17:32

  Лікарі Київщини повністю забезпечують надання медичної допомоги нашим землякам зі Сходу та Криму. Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець під час інспекційної перевірки санаторних закладів Київської області, де перебувають тимчасово переміщені особи.

  Метою поїздки посадовців Міністерства охорони здоров’я України стало вивчення якості та рівня надання медичної, соціально-психологічної допомоги та санітарних умов перебування українців зі Сходу та Криму.

  Під час візиту до санаторію «Перемога», що розташований у Ворзелі на Київщині, члени комісії ознайомилися з умовами розміщення та побуту людей з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Зокрема, поспілкувалися з персоналом закладу, відвідали харчоблок, медичний пункт та корпуси санаторію для вивчення санітарно-епідеміологічної ситуації.

  «У цьому санаторії проживають понад 150 українців з Криму, Луганської та Донецької областей, з яких майже 60 - діти. Ми переконалися, що усі вони мешкають у нормальних побутових умовах, їм вчасно та в повному обсязі надається медична допомога лікарями постійно діючого медичного пункту. Окрім цього, тут працюють медичні виїзні мобільні бригади, які складаються з сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів та, при потребі, із вузькопрофільних спеціалістів. Після огляду території санаторію, харчоблоку, їдальні та інших приміщень ми також переконалися, що санітарно-епідеміологічний контроль тут забезпечений на належному рівні», - запевнив Василь Лазоришинець.

  Він також повідомив, що подібні комісійні огляди будуть проводитися регулярно в місцях організованого перебування тимчасово переміщених осіб по всій Україні, аби вивчити не лише побутові умови та якість надання медичної допомоги, а й проблеми з якими стикаються люди щоденно та вчасно їх вирішувати.

  «Тут на Київщині ми дійсно зрозуміли, що нас ніхто не залишив, що ми єдина країна. Як персонал санаторію, так і медики, начебто, чужі нам люди, постійно приділяють нам велику увагу, цікавляться потребами та допомагають. Ми маємо все необхідне, задоволені харчуванням – двічі на день отримуємо м’ясні продукти, що дуже важливо для наших діток. Всі мами, які тут знаходяться, щиро дякують усім, хто відгукнувся допомогти нам у скрутну годину», - говорить Галина із Луганська.

  З ходом інспекційної перевірки санаторних закладів Київської області мали змогу ознайомитися представники засобів масової інформації. Вони поспілкувалися з мешканцями та персоналом закладів.

  Довідково

  За інформацією Державної санітарно-епідеміологічної служби України станом на 12:00 год. 15 липня 2014 року на території України виділено 784 об’єктів на 40 478 місць для перебування тимчасово переміщених осіб, станом на 15 липня розміщено 14 888 осіб.

  За медичною допомогою станом на 16 липня 2014 року звернулось 2 416 осіб з Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, з них 1 733 дітей. Госпіталізовано 291 особа, з них 191 дитина. Народилось 51 немовля.

  За медичною допомогою станом на 16 липня 2014 року звернулось 3 588 осіб з Донецької та Луганської областей, у тому числі 3 037 дітей, госпіталізовано 741 особа, з них 561 дитина, народилось 49 немовлят.