• In English
 • Для захисту прав своїх громадян на території Криму Україна продовжить практику звернення до ЄСПЛ
  опубліковано 16 липня 2014 року о 16:53

  Україна продовжить практику застосування механізму звернення до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у випадках порушення прав громадян нашої держави на тимчасово окупованих територіях. Про це Міністр юстиції України Павло Петренко заявив у Будинку Уряду під час спільного брифінгу з народним депутатом, лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим і членом Експертної ради Міністерства юстиції Аркадієм Бущенком.

  За його словами, з моменту анексії Криму на цій території фіксується багато фактів порушення прав українських громадян, насамперед кримських татар і осіб, які перебувають під вартою. Яскравим прикладом цього є справа, порушена проти сина Мустафи Джемілєва - Хайсера Джемілєва. У зв’язку з цим Мустафа Джемілєв звернувся до ЄСПЛ з приводу незаконного утримання свого сина під вартою та відмови Росії передати порушену проти нього справу під юрисдикцію українських судових органів.

  Як зазначив Міністр юстиції, 10 липня ЄСПЛ надіслав повідомлення про своє рішення, яким визнав, що юрисдикція українських судів продовжує розповсюджуватися на територію Криму.

  «Рішення Європейського суду з прав людини є важливим, оскільки за заявою адвоката Мустафи Джемілєва і за аналогічною заявою українського Уряду з цього факту Європейський суд застосував 39 правило, визнавши той факт, що юрисдикція українських судів продовжує розповсюджуватися на територію Криму та підтвердивши, що Росія зобов’язана припинити порушення прав людини і звільнити особу, яка без будь-яких підстав перебуває під вартою», - заявив Міністр юстиції.

  Він зазначив, що це рішення є важливим прецедентом, оскільки на прикладі однієї справи демонструє дію закону про права і свободи громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

  «Саме цей закон передбачає механізми захисту прав наших громадян, які порушуються на території окупованого Криму, через судові органи, що перебувають на материковій частині», - додав Павло Петренко.

  Він підкреслив, що Уряд вимагатиме від Російської Федерації негайного звільнення сина Мустафи Джемілєва та передачі його українській стороні.