• In English
  • Коментар ДІП МЗС України у зв'язку з розглядом питання України на VI Саміті БРІКС
    опубліковано 16 липня 2014 року о 16:02

    В Україні з великою увагою відслідковують перебіг VI Саміту БРІКС, що проходить у бразильському місті Форталеза. Особливу заінтересованість викликав пункт 44 Форталезької декларації, ухваленої 15 липня 2014 року, в якій держави БРІКС, у контексті обговорення ситуації в Україні, закликали до всеохоплюючого діалогу, деескалації напруженості та стриманості всіх гравців з тим, щоб знайти мирне політичне рішення у повній відповідності до Статуту ООН та загальновизнаних прав людини і фундаментальних свобод.

    Україна повністю поділяє важливість якнайшвидшої імплементації  зазначених у Декларації положень з метою зняття напруженості і відновлення миру та безпеки у східних регіонах нашої держави. Адже двостороннє припинення застосування зброї та всеохоплюючий діалог є ключовими елементами Мирного плану Президента України Петра Порошенка, підтриманого всім світовим співтовариством. Ми послідовно та наполегливо виступаємо за негайне припинення застосування сили та врегулювання ситуації виключно мирним шляхом.

    У цьому контексті наголошуємо також на важливості відповідності дій усіх залучених до процесів на сході України гравців Статуту ООН та загальновизнаним правам людини і фундаментальних свобод та у цьому зв‘язку вкотре звертаємося до Російської Федерації із закликом поважати засадничі принципи Статуту ООН, передусім порушені нею принципи суверенітету і територіальної цілісності держави та невтручання у внутрішні справи.