• In English
 • Міністр міжнародної торгівлі Канади: Аграрний сектор України має величезний потенціал і Канада допомагатиме його розвивати
  опубліковано 11 липня 2014 року о 14:19

  11 липня 2014 року Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка зустрівся з канадською делегацією, котру очолив Міністр міжнародної торгівлі Канади Ед Фаст.

  Також на зустрічі з канадської сторони були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Трой Лулашник та члени Парламенту Канади.

  Під час заходу обговорювались питання допомоги з боку канадської сторони в розбудові аграрного сектору України, реалізації спільних проектів, зокрема в зерновій сфері. Міністр міжнародної торгівлі Канади поінформував про готовність і надалі підтримувати українську сторону. Як зазначив Ед Фаст: «Однією з якостей, котра об’єднує Україну та Канаду, є незаперечний величезний потенціал у аграрній галузі. Співпраця наших країн можу суттєво вплинути на світовий аграрний ринок. Саме тому уряд Канади прагне бути для України прогнозованим та надійним партнером. Від імені канадського народу прагну запевнити, що ми продовжуватимемо підтримувати Україну на шляху розбудови економіки, юридичної системи та у боротьбі з корупцією».

  Разом з цим були розглянуті питання двостороннього співробітництва між ветеринарними службами обох країн, зокрема щодо перегляду сертифікату на імпорт в Україну яловичини та імпорту з України до Канади бджолиних пакетів та плідних маток.

  Міністри обговорили ініціативу української сторони щодо обміну спеціалістами, студентами та викладачами аграрних вищих навчальних закладів, яка була підтримана з боку канадської делегації. З цією ініціативою виступив міністр Ігор Швайка.

  Крім того, обмінюючись думками щодо перспективи українсько-канадського співробітництва, міністри домовилися розширити співпрацю в галузі сільськогосподарського машинобудування та обладнання, а також в біоенергетичній сфері.

  Іншим важливим пунктом стало обговорення перспектив відновлення переговорів щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою. Міністри висловили переконання, що це рішення стане корисним для обох країн та домовилися повернутися до цього питання під час наступної зустрічі.

  Міністр Ед Фаст запросив Ігоря Швайку відвідати Канаду у будь-який зручний для нього час для обговорення перспективних напрямів двостороннього співробітництва в аграрній сфері.